Muayenesiz ve sigortasız araçla polisten kaçtı! Yakalanınca söyledikleri şaşırttı

Fenomen, Aksaray’ın Tacin Mahallesi aplikasyon noktasında yaşandı. İl Inanma Müdürlüğüne sadık Düzenlilik Şubesi ekipleri, Gidiş Geliş Tescil ve Fal Şubesi ve mahalle çarşı bekçileri tarafından Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde yapılan pratikte polisi fark eden 68 AAU 190 plakalı şalter çoban hırçın yola girerek kaçmaya başladı. Sürücünün kaçtığını fark fail polis ekipleri aracın peşine düşerken sürücü ve polis güçleri beyninde kovalamaca yaşandı.

KISA SÜREDE YAKALANDI

Kısa süren kovalamacada sürücü araçla birlikte çokça kaçamadan yakalandı. Araçtan ağmak istemeyen sürücü Ayhan A. ile akrabası İbrahim A., araçtan cebren indirilirken araçtan indirilen sürücü ve arkadaşının üstleri arandı. Kişiler üstünde yapılan aramada temas cürüm unsuruna rastlanmazken miftah sürücüsü Ayhan A., “Polisten hastalık kaçtınız?” sorusuna, “Amirim arabanın bağlaması var. Kur’an çarpsın bir molekül bulunmayan, vallahi tıpkısı özdek namevcut” dedi.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Polis ve bekçiler açacak içerisinde serbest yetenekli arama yaparken, arama esnasında kurgu başında muntazır çoban Ayhan A., arama özne polis güçleri memurlarına, “Hakkınızı helal edin” diye helallik istedi. Açkı içerisinde yapılan aramada üstelik değme suç unsuruna rastlanmazken dil üstünde yapılan sorgulamada aracın muayenesiz ve sigortasız olduğu anlaşıldı. Polisten kaçan sürücüye muayenesiz vasıta kullanmaktan 427 liralık ve sigortasız araç kullanmaktan 196 lira nakdî ceza kesildi. Trafikten men edilen araba ise otoparka çekildi.

Share: