Milli Kuvvetler Caddesi 6 Eylül’e yetişecek

Balıkesir’in sunma yetişkin caddelerinden birisi olan Milli Kuvvetler Caddesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yenileme ve aranjman çalışmaları bitmeme ediyor. Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki icraat iki hamle halinde sürdürülürken, caddenin kullanıma Balıkesir’in halas haset olan 6 Eylül’üstelik açılması planlanıyor.

Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki düzenleme çalışmalarının Balıkesir’in kurtuluşunun 100’ncü yıldönümünde tamamlanması üzere ekipler akşam-gün demeden çalışmalarını yoğunlaştırdı. Balıkesir’in genişlik majör caddesi konumundaki Milli Kuvvetler’dahi yapılan çalışmalarda henüz önceki parke olan defa sıcak asfalta çevrilirken, yayaların kullanım alanları da iki katına çıkarıldı. Arızi kaldırımlarının genişletilerek araç trafiğinin biricik şeride düşürüldüğü düzenlemede sefer boyunca esnafın kullanımına sunulacak servet inzal peronları da düzlük alıyor.

Kapsamlı bire bir çalışma sonrasında yapılan aranjman çalışmalarında sona yaklaşılırken, Büyükşehir Belediyesine bağı ekipler da Balıkesir’in antagonist işgalindin kurtuluşunun 100’ncü yıldönümü olan 6 Ilkgüz tarihine iaşe etmek için faaliyet süresini bile uzattı. Gün gelgeç kalabalığının çetin olduğu caddede çalışmalarda tartı yaşanırken, geceleyin saatlerinde ise icraat henüz tehlikeli olarak gerçekleşiyor. – BALIKESİR

Share: