Milli Açık Deniz Devriye Gemisi’nin üretimi başladı

Milli Defans Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamaya göre, MİLGEM sınıfı korvetlerin varyantı olarak geliştirilen ADKG, farklı benzeri temel tahrik sistemi, yapısal ve umumi iskân felsefesi ile henüz gücük sürede ve daha bağan maliyetle mensur edilmesi amacıyla tamamen baştan tasarlandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız için faziletkâr yerlilik ve kaslı teknoloji ile düz yazı edilecek Açık Deniz Karakol Gemisi’nin üretimine geçildi. Deniz Kuvvetlerimize ve kişizade milletimize adamakıllı olsun.@MSB_ASFAT pic.twitter.com/dXMhBF7v7R

— T.C. Ulusal Defans Bakanlığı (@tcsavunma) Nisan 9, 2022

Uzunluğu 99,56 metre olan ADKG platformu, ihsas dikiz ve sezme, taharri-istirdat, terörle savaşım, denizde denetleme harekatı ve bahir hususi harekatı esas görevlerini yapacak.

Ayrıca tali görevler yerine bahir çekicilik harekatı, elektronik ve akustik harp, kişmiri bombardımanı, simetrisiz tehditlere karşı savunma, deniz nakliyatının korunması, yüzergezer harekat kapsamında bindi ve yetişek faaliyetlerini dahi gerçekleştirecek.

ADKG, eskimemiş geliştirilen milli silah ve lamise sistemlerinin sonradan entegre edilmesine olanak sağlayacak “durumunda hazır” dizayn felsefesiyle mensur edilecek.

Mecmu 104 nefis yaşam yeri kapasitesi olan ADKG, “Dizel-Cıvıltı Motoru Kombinasyonu (CODELOD)” esas kımıldatma sistemi ile 4 bin 500 bahir mili reviş siasına sahip olacak.

“Milli Savaşçı Tayyare”ın yeni animasyonu yayınlandı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Milli roketimizle Ay’a kaba baş aşağı gerçekleştireceğiz

 

Yerel otomobile katlanılamaz ayrımsız tadımlık henüz geliyor

 

Share: