MHP’nin seçme hazırlıkları sürüyor

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Eli Açık Yalçın, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Mebus Genel Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı yazılmış açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün kazanç edileceği 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Mebus Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bütün siyasi repertuvar ve imkanlarını yengi hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye amacıyla önemine değinerek, Türkiye’nin bundan sonra küresel ve bölgesel bire bir aktör olduğunu vurgulayan MHP Umumi Komutan Yardımcısı Sarp, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin kâin etkili konumu ve özgür aut yöntem hamleleri dolayısıyla bütünlüğümüze ve bekamıza dönük iç ve aut tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması aynı yokluk olmuştur. O bakımdan MHP, gelişigüzel intihap döneminden elan balaban coşku ve coşkuyla, elan takatli aynı imanla intihap çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ilk Teşrin’de “Adım Adım 2023, ‘Köyüm Benim’ Arkadaşça Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalman, düz çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Halk İttifakına minval veren milli iradeyi dallı güllü sancımak ve milyonları kendilerine katılmaya haydi üzere yeni kemiksiz çekicilik toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sert, “Bu çerçevede, 16 Ilk Teşrin 2022 tarihinde, Konya ilimiz kalıp doğmak için Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta yer teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ekim 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz eşkâl tevessül etmek üzere Uşak, Denizli, Işıklı ve Muğla il teşkilatlarımızın ve muazzez vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akilane, Namzet Belli, Karar Net’ temalı kategorik çekicilik toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: