MHP’li Yiğitlik: “6’lı masa yerine adlandırılan Budun İttifakı’nın 7’li masaya dönüştüğü somutlaştı”

MHP İstanbul Saylav Istem Erdem, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, “İktidara gelmemiz halinde HDP’ye vekillik verilebilir” sözlerine ilgilendiren, “6’lı masa yerine adlandırılan Ulus İttifakı’nın daha çok 7’li masaya dönüştüğü somutlaştı.” dedi.

Fazilet, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, gösteriş uzmanlarına müteveccih düzenlemelerin hayata geçirilmesi üzere henüz ilk himmet yürüttükleri anımsattı.

Bu çalışmalar sonucunda İşyeri Açım ve Iş Ruhsatlarına İlişkin Talimatname Değişikliği’nin Resmi Gazete’da yayımlandığını nâkil Yiğitlik, düzenlemenin yaklaşık 130 bin işletmeciyi yakından ilgilendirdiğini, birçok kişinin, sarf ettiği çabadan kıran namına ulaşarak memnuniyetini dile getirdiğini söyledi.

Bir gazetecinin, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, “İktidara gelmemiz halinde HDP’ye vekâlet verilebilir” sözlerini anımsatması konusunda Fazilet, “6’lı masa olarak adlandırılan Kavim İttifakı’nın çıktı 7’li masaya dönüştüğü somutlaştı.” dedi.

Fazilet, “6’lı ittifakın yer şişman partisi CHP’nin mezun ağızlarından duyuldu. Kestirmece ayrımsız aydır ısrarla soruyordum. Millet İttifakı’nın zarfında olan paydaşlar HDP ile yani PKK’nın politik uzantısı olan HDP ile beraberler mi değiller mi? Önceki dönme cevabını aldık. Ego cevap veren kişiye bile çokça teşekkür geçmek istiyorum; sağ olsun en azından hepimizi aydınlatmış oldu.” değerlendirmesini yaptı.

Share: