MHP’li Istem Erdem, Esenyurt Belediyesi’nin Düzenlediği Festivalde, Polis Güçleri Eşliğinde Sahneyi Bastı: “Azdan Beş Altı, Çoktan Haddinden Fazla”

MHP İstanbul Saylav Istek Erdem, Esenyurt Belediyesi ve İl Dernekler Birliği Platformu’nun alay malay düzenlediği ‘Kardeş Kültürler Festivali’nde danışma yapmasına müsaade verilmediği gerekçesiyle beraberindekilerle birlikte ve polis güçleri eşliğinde sahneyi bastı. Yiğitlik, “Geldiğim bu etkinlikte ne yazık kim Esenyurtlulara selamlama konuşmamın yapılmaması üzere ait şehremini ve düzenlilik görevlileri aracılığıyla seçkin formül kullanıldı. Biz dahi diyoruz ki; azdan beş altı, çoktan haddinden fazla… Biz konuşuruz. Tığ, zaruri cevabı veririz” dedi.

Esenyurt Belediyesi’nin İl Dernekler Birliği Platformu’yla alay malay düzenlediği ‘Kardeş Kültürler Festivali’, geçkin Esenyurt Belediye Başkanı Eksiksizlik Bahir Bozkurt’un da katıldığı söz yürüyüşüyle başladı. Esenyurt’ta ilk defa yapılan festivalin ilk gününde sergilenen halk oyunları gösterisinin peşi sıra artist Biçimsiz hayal aldı.

ÇEVİK KUVVET POLİSİ 2 BELEDİYE PERSONELİNİ GÖZALTINA ALDI

Edinilen bilgiye bakarak; MHP İstanbul Saylav Iştiyak Fazilet, ilçeyi tanıtan filmin gösterildiği sırada sahneye çıkarak benzeri müzakere tahsis etmek istedi. Fazilet ve yanındakilerle belediye personeli arasında arbede yaşandı. Sahneye sâdır Rağbet Erdem, mikrofon zahir olmadığı amacıyla meşveret yapamadan sahneden indi. Olayın arkası sıra sahnenin etrafını kapatan acar bilek, iki uray personelini gözaltına aldı.

Istek Erdem’in yanındaki grup, Belediye Reisi Kemal Bahir Bozkurt’un aracına saldırdı. Başkan Bozkurt’un aracına hücumcu guruba acara güç polisi temas müdahalede bulunmadı. Başbuğ Bozkurt’un alandan ayrılmasının ardından kadro, CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na dahi saldırdı.

POLİS EŞLİĞİNDE SAHNEYİ BASTI: “AZDAN BEŞ ALTI, ÇOKTAN ÇOKÇA…”

Ikbal Yiğitlik, daha sonradan Esenyurt Kaymakamı Vural Karakul ve İlçe Itimat Müdürü ile gelişigüzel konser alanına girdi. Fazilet ve beraberindekiler girmeden önce polisin alanda tedbir alması ilgi çekti. Erdem’le birlikte alana giren ve elleriyle Bozkurt işareti eden takım, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” ve “Idealist akıntı engellenemez” sloganları attı.

Polis eşliğinde ve Kaymakam Karakul’le gelişigüzel sahneye çıkan Istem Fazilet, megafonla kalabalığa hitap etti. Fazilet, şunları söyledi:

“Ego, MHP İstanbul Mebus yerine, burada bulunan 40 derneğimizin etkinliğine geldim. Geldiğim bu etkinlikte hangi efsus ki Esenyurtlulara selamlama konuşmamın yapılmaması amacıyla ilişkin belediye başkanı ve güvenlik görevlileri eliyle rastgele yöntem kullanıldı.

Tığ da diyoruz ki; azdan bir iki, çoktan haddinden fazla… Tığ konuşuruz. Tığ, muktezi cevabı veririz. Biz, şu an burada devletimizi düzen ediyoruz. Esenyurt sahipsiz değildir.”

Share: