MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “PKK’ya kol kanat gerip art sâdır Kılıçdaroğlu’dur”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, ” PKK’ya branş kanat gerip eğin sâdır Kılıçdaroğlu’dur”

“HDP neyse CHP aynısıdır. Bu birlikte belgelidir”

“Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP uçurumun kenarındadır”

“Atatürk’ün kurduğu parti rehin ve engelleme edilmiştir”

” “Türkiye karşıtları Kılıçdaroğlu’nu kafese sokmuş, ele geçirmiş, lento altına almıştır”

“Yıldırıcı Demirtaş’a özgürlük isteyen CHP yönetimidir”

“Türkiye düşmanlarıyla düşüp koruyucu CHP yönetimidir”

“Altılı masa istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir”

ELAZIĞ – CHP Genel Başkanının selin zarfında sürüklenen benzeri kütüğe dönüştüğünü tamlayan MHP Genel Başkanı Heybet Bahçeli, “Eylemleriyle beslediği, fıtratıyla bilediği siyasal nefretini Türkiye’ye cebin silah kabil kullanmaya başlamıştır. PKK’ya branş angıç gerip art çıkan Kılıçdaroğlu’dur. FETÖ’yü aklama sözü veren Kılıçdaroğlu’dur. Terörle mücadeleye karşı sâdır Kılıçdaroğlu’dur. Yalan üstüne hile belirten Kılıçdaroğlu’dur. Bu Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP uçurumun kenarındadır” dedi.

MHP Genel Başkanı Büyüklük Bahçeli Elazığ’dahi “2023’e Akla Yatkın: Aday Anlaşılan, Değişmeyen Kesin” mitingin gerçekleştirdi. İstasyon Meydanında yapılan mitinge haddinden fazla sayıda partili katıldı. Komutan Bahçeli burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “CHP Umumi Başkanı selin süresince sürüklenen benzeri kütüğe dönüşmüştür. Eylemleriyle beslediği, fıtratıyla bilediği siyasal nefretini Türkiye’ye cebin silah kadar kullanmaya başlamıştır. PKK’ya branş kanat gerip art sâdır Kılıçdaroğlu’dur. FETÖ’yü aklama sözü veren Kılıçdaroğlu’dur. Terörle mücadeleye cebin çıkan Kılıçdaroğlu’dur. Biber Dolması üzerine biber dolması belirten Kılıçdaroğlu’dur. Bu Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP uçurumun kenarındadır. Tıpkı zamanda Türkiye’nin hayat ve güvenliğini dahi zılgıt etmektedir” diye konuştu.

“Atatürk’ün kurduğu parti budala ve işgal edilmiştir”

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi mızrap ticareti yapmakla suçladığını hatırlatan Komutan Bahçeli, “Askerimize ve polisimize genişlik hayasız iftiraları yakışır gördü. Cari açığın uyuşturucu paralarıyla kapatıldığını vicdanı sızlamadan telaffuz etti. Ülkemizin gri listede olduğunu edepsizce kanıt etti. Anne bu listede kâin Bir Krallık’tan haberi olmadığını dahi cahilce söyledi. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin Türkiye alerjisi tamir ve otama edilemeyecek boyutlardadır. Bu mugayeret anlayışı olduktan sonra düşmana lazım da yoktur. Dünyanın ne kentlileşmiş ve mütekâmil ülkesinde öz devletini suçlayan, kişi milletine sırtını dönen bire bir tehalüf vardır. Dünyanın neresinde Kılıçdaroğlu kadar tıpkı mugayeret partisi başkanı bulunmaktadır? Türkiye karşıtları Kılıçdaroğlu’nu kafese sokmuş, ele geçirmiş, boyunduruk altına almıştır. Atatürk’ün kurduğu tümen budala ve nehiy edilmiştir” şeklinde konuştu.

“Yıldırıcı Demirtaş’a özgürlük talip CHP yönetimidir”

CHP’nın bünye çizgisinden bütünüyle uzaklaştığını vurgulayan Bahçeli, ” Kılıçdaroğlu CHP’yi tanınmaz ayla getirmiştir. Yıldırıcı Demirtaş’a hürriyet isteyen CHP yönetimidir. Sorosçu Osman Kavala’ya avukatlık özne CHP yönetimidir. HDP’ye vekâlet vaadinde bulunan CHP yönetimidir. Türkiye düşmanlarıyla düşüp koruyucu CHP yönetimidir. Milli haklarımıza, buyruk hukukumuza ciharıyek koldan saldıran dahi bugünkü CHP yönetimidir. Değişmeyen da milletin, saraka bile milletin, buyruk da milletindir. Milletin uğrunda ve üstünde tek bir yavaş yoktur. Kılıçdaroğlu ve zilletin farklı ortaklarının dış güçlerden icazet beklentileri rezalettir, düpedüz teslimiyetçiliktir. Biz binlerce kilometre uzaklıktaki ayrımsız benzinlikte Türkiye’nin siyasi ve dalavere geleceği üzerine alçak kurguların yapıldığı hamburgerli masalara oturmadık, Cenabıhak koruma görevlisi, oturmayı aklımızdan da geçirmedik” dedi.

“Biz masalara yüz sürmeyiz, masalarda afiyet çatmayız”

Bahçeli, “Seçkin birlikte Türkiye’yiz, Türk milletiyiz. Bizim altına ve ayaklarına yılanların, çıyanların tutunduğu tıpkı masamız yoktur, buna karşıt hamd olsun milletimiz vardır. Umudumuz millettir, varlık kaynağımız milli ilişki ve tesanüt ruhudur. Biz masalara yüz sürmeyiz, masalarda sağlık çatmayız, Elazığ ne diyorsa ona kulak veririz, Malatya hangi istiyorsa onu yaparız, Adıyaman, Diyarbakır, Tunceli neyi hedefliyorsa onu söyler, ona hizmet fehamet, onunla benzeri ve beraber oluruz. Sevdamız millettir, gücümüz devlettir. Bizim duruşumuz, bılkımak, aşağılanmak, aşağı karşılaşılmak istenen milli onurun duruşudur. Birbirine benzemeyen partilerin ittifakıyla cisim bulan zillet bedeni, taşınması çok külfetli siyasal tıpkısı ağırbaşlılık haline gelmiştir. Bunların ciddiye alınacak, itibar edilecek tek projesi, hiçbir anlayış hazırlığı yoktur. Temelleri temelsiz, kolonları bitkin, çatısı belgisiz Güçlendirilmiş Saylav Tümce lakırdısı dışında söyledikleri tıpkısı eksantrik husus yoktur. Kaldı kim Türkiye’ye inançları yoktur. Türk milletine ilgililik ve muhabbetleri buharlaşmıştır” ifadelerini kullandı.

“Altılı Ganyan masa istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir”

Halen aday çıkaramadıklarını dile getiren Bahçeli, “Elan kimi Cumhur Reisi adayı gösterecekleri dahi derin ayrımsız anlaşmazlık ve ağız dalaşı konusudur. Altılı masa istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir. Aut güçlerle yanında gelerek Türkiye’nin aleyhine sinsi tıpkı tertibin içre oldukları küşade bildirme ortadadır. 2023 seçimlerine tahminî 7 ay kalmasına karşın tıpkı Cumhurbaşkanı adayı bile çıkaramadılar. Bazen aday gösterecekleri muhtemelen değildir. Alçalma partilerinin temas birisi ayrı tavda, ayrı havadadır. Gündemleri eksantrik başkadır. Hiçbir siyasi başarısı olmayan, hiçbir tecrübesi bulunmayan, mehabet nedir bilmeyen, diplomasiye kafaları basmayan aşina uray başkanlarının isimleri gine ısıtılıp kamuoyuna servis edilmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın acemilerle, iranlı oyunlarına gömülmüş yalınç ve basiretsiz isimlerle bire bir terazide tartıya çıkartılması cumhura, cumhurun başkanlık onuruna hem hürmetsizlik hem dahi nankörlüktür. Cezir partileri patırtı ve çelişki halindedir. Bölen terörün yöntem ayağı HDP ise alayını markaja almıştır. Aynı AK Fırka heyetinin anayasa değişikliği konusuyla ilişkin Meclis’te grubu bulunan partileri görüşme etmesi ve bunu bile bizim natürel karşılamamız anlaşıldığı kadarıyla münafıkları rahatsız etmiştir.Bizim gözümüzde PKK neyse HDP odur. Bu kesindir” şeklinde konuştu.

“O parmakları kırmasını haddinden fazla iyi bileceğimizi tek kimse da unutmamalıdır”

HDP neyse CHP’ninde örnek olduğunu aktaran Bahçeli, “Bu da belgelidir. PKK’nın politik bünyesi olan HDP ihanetin ve bölücülüğün forma üssü, toplar damarıdır. Elan fazla gecikmeye meydan bırakmadan Esas Mahkemesi marifetiyle HDP’nin kapatılması da hür ve türel bire bir mecburiyettir. On Paralık kimesne HDP’yle ilişkin bize inç sallayamaz. Sallayan olursa o parmakları kırmasını çok ferah bileceğimizi tek kimse de unutmamalıdır. HDP’yle katılım kuran, uray başkanlığı kazanan, bu belediyeleri kazanç kapısına çeviren işbirlikçiler bize katiyen konu edemez, peş perdeden konuşamaz. Tıpkısı zeybek yiyenler, tıpkısı hedefe kilitlenenler, bire bir masada beşlik simit kabil dizilenler evvelemirde münasebetsiz ilişkilerinin hesabını vermek zorundadır. HDP-PKK, Mehmetlerimizin katilidir. HDP-PKK, polislerimizin kanlısıdır. HDP-PKK, Türkiye’nin adavet cephesindeki melanettir. Kürt ve Zaza asıllı kardeşlerimin HDP’yle büyü katiyen yoktur. Kürt ve Zaza kökenli kardeşlerim bizim birey beraberimiz, bağır paremizdir. PKK’yla yegâne bir Kürt ve Zaza kökenli kardeşimin ne işi olacak hangi üstelik ilişkisinden meze edilebilecektir. HDP’yle aleni siyasal ortaklık kuran, sıkışınca, zora girince, işle rüşvet sarınca fücceten bire şeklen çark eden siyasi zihniyetler kötünün bile kötüsüdür. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu alçalma edenlere diyorum kim, aynaya bakın, masaya bakın, geçmişe bakın, PKK’yla kurduğunuz dip bağlara temel yorun” dedi.

Share: