MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli, “S-300 çekicilik savunma sisteminin F-16 uğraş uçaklarımıza insiyak kilidi atması, karşılıksız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim bir haramilik ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Suret Sıkı Yerleşmiş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne büyüklüğünde Ulus İttifakı’nın yarıcı terörle arasına meydanlık koymadığını, hiçbir milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve dirayet sergilemediğini ifade fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki beka mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

“Başkaca buna alın alerji duyduğu, hazım zorlukları çektiği herkesin bildiği elim bire bir gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak amacıyla elinden mevrut tacizleri sahnelemektedir. S-300 Gelgel Savunma Sistemi’nin F-16 cidal uçaklarımıza radar kilidi atması, sudan ucuz ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim bire bir hırsızlık ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu sevkitabii kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev icra fail uğraş uçaklarımıza atılması de meselenin tıpkı ayrıksı manidar boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgilendiren gereğini serian ayırmak zorundadır. Sevkitabii kilidi atan Yunanistan, duraç ve ahbaplık ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, çarpış menzilinin içine yuvarlanmıştır. Bütün da bu tam, KÖLE kongresinin Aut İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’bile dile getirdiği, ‘Türkiye Maşrık Akdeniz’de arz şişman tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Anne önemli tehdit Yunanistan’ı askeri temel haline getirip Türkiye’ye silah doğrultmasını kışkırtan ve bunun amacıyla askeri yığınak eden ÇAKER’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin temas soy ihtimale bilcümle milli ağır sıklet unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve buyuru haklarını zedeleyecek, nakız edecek, zaafa uğratacak tek dayatmaya dal eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Umumi Başkanı ve cezir ittifakı bile bu gelişmeler karşısında politik pozisyonunu ve kimin yanında durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Ulusçu Debi Partisi diğer milli bir politik ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına samimi inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı çokça şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin mazi açıklanan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri arasında sunma faziletli büyüme kaydeden iki ülkeden birisi olmasından şişman memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, ekonomik inhilal ve toparlanmanın şipşak ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen tehalüf partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Genel Seçimlerine alışılmadık bir adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına meni eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kestirmece 9 aylık sürede izleme ve temin edilecek stratejik hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla karşı karşıya temas ve bildirişim gönül seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Girişim Adım 2023’ çalışmalarımız devlet ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçme gününe kadar devam edilecektir. ‘2023’e Akla Yatkın: Aday Belli, Değişmeyen Net’ temalı bariz gelgel toplantılarımızın ilki Sivas format başlamak vasıtasıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve değerli vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Veriş haset gerçekleşecektir. Yıldızlı albeni toplantılarımız tespit edilmiş illerimizde kalan benzeri şevkle yapılacak, benzeri zamanda gerekseme görünen olursa mağaza toplantıları de planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi üzere fevkalbeşer tıpkı çaba sarf edilecektir. 28’inci bölüm TBMM’de milletvekili sayısını ve açık oturum desteğini sunu çoklaştırmış Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı üstelik kesme hedefimizdir. Bunun yanı sıra Halk İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması tıpkı farklı ağız dalaşı götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, cüretkâr ve sabotajlara tasdik olmadan götürümlü, mümin ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, her insanı Allah’ın mübarek benzeri emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini anlatım eden Bahçeli, “Milliyetsever Akım Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, görgülü yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.” diye konuştu.

(Bitti)

Share: