MHP heyeti, Yağlıdere’de “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ifham ve Işıklandırma” toplantısı tevhit edildi.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, bir restoranda düzenlenen toplantıda, Cumhur İttifakı’nın neler yaptığını herkesin bildiğini söyledi.

Topluluk İttifakı’nın dünyaya saha okuduğunu belirten Haberal, “Sırt sırta vermiş, Türk milletinin gücünü arkasına almış, Azerbaycan’da var, Ermenistan’da var, Afganistan’da var, Pakistan’da var, Irak’ta var, Suriye’da var, Kıbrıs’ta var, Libya’da var. Bilcümle Akdeniz’dahi var, Veli adalarında var, Yunanistan’da karşısında hep bu arada horoz üzere var. Bulgaristan’da var, Ukrayna’da bilge yavaş, Karadeniz Allah’a şükür bizim kontrolümüz altında.” dedi.

Haberal, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın üyesi olan ülkelerin kerem başkanları ile çektirdiği fotoğrafa bel ederek, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını gördünüz mü bilmiyorum, görmeyenlerimiz vardır. Türk milletinin aynı ferdi kendisine o büyüklüğünde gururluydum kim benzeri tarafta Aliyev, karşısında Putin, onun beraberinde Belarus’un Lukaşenko, onun yanı sıra ayrıksı yegâne daha kerem başkanı güçlenmiş, dünyayı yönetiyor. İşte Halk İttifakı bu, Cumhur İttifakı sizden aldığı güçle, sizden aldığı destekle bunu sağlıyor, bunu yapıyor. Onun üzere sayın Umumi Başkanımız çokça kesin benzeri şekilde ifade etti, ‘adayım belli, kararımız kesin.’ Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır amma şartımız vardır, Mecliste dahi bugünkü çoğunluktan çok adına YANLIŞSIZ Öğür ve MHP’nin katakulli edilmesi, Topluluk İttifakı’nın daha hayatiyetli aynı şekilde Mecliste sizinle bu arada yegâne kalpgâh olmasıdır, yegâne üzeri olmasıdır. Onun amacıyla desteklerinizi bekliyoruz.”

Toplantıya, MHP Kütahya Mebus Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Mutlak Bayraktar, Volkan Dudu ve Musa Amiyane ile Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, Üçtepe Mekân Şehremini Hacı Gasım Akil, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, AK Öğür Yağlıdere İlçe Başkanı Ömer Bayram, mahalle ve karye muhtarları katıldı.

Share: