MHP heyeti Giresun’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’de MHP milletvekillerinin oluşturduğu astronomi tarafından, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Tavzih” toplantısı yapıldı.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Giresun Belediyesi Ünite Sütlaş Sahnesi’nde organize edilen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada tamlık ülkelerde enflasyonun yükselişte olduğunu söyledi.

Tüm dünyada hesaplı kriz yaşandığını tamlayan Haberal, şöyle devam etti:

” Türkiye, etrafında bu kadar problemle uğraşırken kaç sene dükkanlarımız vabeste kaldı, kaç sene işletmelerimiz sınırlı kaldı, üretim kusursuz olmadı, buna rağmen Allah’a şükür dosdoğru ayaktayız, kimseye dahi kadın değiliz. Ki yaptı? Topluluk İttifakı yaptı. İşte bunun üzere biz 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu arada ‘adayımız anlaşılan, kararımız kemiksiz’ diyerek izah yaptık, Sayın Genel Başkanımız yaptı, ‘Reisicumhur adayımız anlaşılan’ dedi, bitti, kararımız net.”

Haberal, salondakilere hitaben “2023 Haziran seçimlerinde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhur Reisi seçip Halk İttifakı’nı Meclist’en adetçe genellikle düzen görevini sizden istiyoruz.” ifadelerini kullanarak, “Millet İttifakı HDP ile iş birliği yapıyor, PKK ile iş birliği yapıyor, NATO’dan yardım istiyor, Yunanistan’a göz kırpıyor, Ermenileri kucaklıyor, onların karşısında birlikte sizinle beraber giden, sizlerden bindi düzlük bir Halk İttifakı var, buna bindi istiyoruz. İnşallah o desteği vereceksiniz, tek şüphemiz bulunmayan.” dedi.

MHP Kütahya Saylav Ahmet Erbaş ise İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100. sene dönümü kutlamalarındaki sözlerine reaksiyon göstererek, şunları söyledi:

“Akıbet zamanlarda CHP’nin belediye başkanları şöyle ayrımsız arkadaşlık edindi; uray başkanları alelumum kürsülere çıktığı ahit yaptıkları hizmeti anlatırlar, ne kadar yaya kaldırımı, ne büyüklüğünde bostan, ne büyüklüğünde belde düzenlemesi, ne kadar hisse senedi yaptıklarını anlatırlar ama akıbet zamanlarda bu uray başkanları kendilerini tarihçi zannediyorlar. Kendilerini siyasi idol zannediyorlar, kendilerini felsefi liderler zannediyorlar, uray başkanlıkları dışında her şeyi konuşuyorlar.”

“Tıpkı biricik bu arkadaşların şehremaneti amacıyla hangi yaptıklarını bilmiyoruz” diyen Erbaş, “Onun üzere bu arkadaşlardan bütün eksantrik dersler alıyoruz. Angın aynı saraka var, ‘kibrit çöpü büyüklüğünde mum saçamayanların kendisini olimpiyat meşalesi zannetmesi.’ İzmir Belediye Reisi dahi herhalde kendisini olimpiyat meşalesi zannediyor.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, MHP MYK üyeleri Yanardağ Papağan ve Musa Epey ile MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve partililer katıldı.Share: