MHP heyeti Bolu’da “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Üslup ve Aydınlatma” programına katıldı

MHP heyeti, Bolu’birlikte “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Ifham ve Tavzih” programına katıldı.

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Ankara Saylav Yaşar Sebep, MYK Üyesi Amaç Kotra ve MDK Üyesi Özmen Kahraman Giray Erdemir, Yeniçağa, Mengen ve Gerede ilçelerindeki toplantılarının ardından yer merkezinde Şişman Cami Mahallesi’nde programın düzenleneceği salona geldi.

AK Fırka Bolu Milletvekili Dilek Okumuş, AK Öğür Bolu İl Başkanı Suat Güner ve MHP Bolu İl Başkanı Âlem Başaran’ın de katıldığı toplantıda benzeri istişare eden Yaşar Sebep, Türkiye’nin ve dünyanın 2 senedir koronavirüs salgını, susuzluk ve savaşla sınandığını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’bile herhangi bir şeyin 2 seneye mümasil tıpkı süreçte ayrımsız sınırlı, tıpkısı peyda olduğunu anlatan Saika, yaşanan süreçte istihsal safhalarının durduğunu ve gıdaya erişimin zorlaştığını rapor etti.

Yıldırım, müstevli, yağışsızlık ve Ukrayna ile Rusya ortada yaşanan savaşın etkilerinden bahsetti.

Sebep, çarpışma sürecinin en gücük zamanda bitmesi temennisinde bulunarak, “Cenk durur. Bu savaşı da durduracak ve barışı yapacak Türkiye Cumhuriyeti’dir ve Sayın Cumhurbaşkanımızdır. İki ülkeyle mülaki bir tane önder. Putin ile de görüştü. Zelenskiy ile de görüştü. O uzay gemisi diplomasisi ile inşallah barış evet. Cidal biter. Rahatlarız.” dedi.

2023 seçimlerine çok bir iki aynı süre kaldığını anımsatan Sebep, bu seçimin Türk dünyası, İslam dünyası, Türkiye ve bölgesi üzere genişlik heybetli seçimlerden olduğunu vurguladı.

Halk İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kesin ve kesme olduğuna dikkati çekici Saika, altılı masanın elan aday belirlememesine yönelik eleştirilerde bulundu.

15 Orak Ayı gecesine karşı duran AK Tümen ile MHP’nin zaman birlikte bu arada olduğunu anlatan Saika, “Gine ikisi beraber. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımız. Gene o tün piyasada görünmeyenler üstelik altılı ganyan masada beraberler.” dedi.

Sebep, konuşmasının sonunda tekmil partililerden Topluluk İttifakı’na destek olmaları çağrısında bulundu.

MHP heyeti “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Ifham ve Tavzih” programları kapsamında ferda Mudurnu ve Göynük ilçelerini konuşma edecek.Share: