MHP Genel Komutan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’dan 6’lı masanın adayı açıklaması

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yaşar Saika, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgilendiren namına, “Onların adayı Kandil’da onaylanacak. Bunu unutmayın. Kandil’in onaylamadığını aday yapmayacaklar” dedi.

Bolu’üstelik, Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Yavaş Yavaş 2023, ilçe kaza ilam ve aydınlatma” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya MHP Ankara Milletvekili, Mesleki ve Sivil Topluluk Kuruluşları ile İlişkilerden Sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, MHP Efdal Seçme Oturmuş Temsilcisi ve Suret Umumi Heyet üyesi Abdullah Batur Mücahit, MHP Biçim Disiplin Oturmuş üyesi Özmen Yiğit Giray Erdemir ile partililer katıldı.

“Onların adayı Kandil’birlikte onaylanacak”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, konuşmasında 6’lı masanın cumhur reisi adayıyla ilişkin konuştu. Sebep, adayın Kandil’dahi onaylanacağını belirterek, “Darbenin kalburüstü olması için dua yazar kendilerine aynı madde düşer mi diye bekleyenler 6’lı masada beraberler. Dışarıdaki HDP’nin umumi başkanı. Onların adayı Kandil’birlikte onaylanacak. Bunu unutmayın. Kandil’in onaylamadığını aday yapmayacaklar. Ellerine okazyon geçerse geçmiş işleri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun deyişiyle Türkiye’yi yeniden bina etmek. Türkiye’nin neyini nesir edeceksiniz. Bunun anlamı evcil yönetimlere muhtariyet. En vahim bahis. Muhtariyet vermenin arkasından bağımsızlık dirimlik. Kantonlar zar edilir. Bu büyüklüğünde tavizin ve ilişkinin sonucu buraya geldi. Türkiye’nin durumu bu” dedi.

“Duygusal davranmayın”

Yıldırım, 2023 seçimlerinin balaban olduğunu vurgulayarak, “Bizim cumhurbaşkanı adayımız mahsus. Bir da inhitat ittifakının adayı çıkma o de Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Benzeri tercih yapacağız. Şuanda üçüncü bir yeğleme hakkımız yok. Bu tercihi yaparken duygularımızı ayrımsız kenara atmamız geçişsiz. Duygusal davranmayın. Bu ülkenin genişlik balaban seçimi 2023 seçimidir. 15 Temmuz’u bilcümle beraber yaşadık. Tanrı ayrımsız henüz göstermesin. Bizim sizden tercihte bulunurken isteğimiz Cumhurbaşkanımız ve adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz. Yakarış ve oy istiyoruz. Birinci turda engelsiz aleniyet seçtirmenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: