Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bu akşam yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde asuman curcunalı boğanak yağmur beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, meydana gelebilecek yeğin, su baskını ve hortum gibi olumsuzluklara cebin vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu gece yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te akva; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise vadi kayran kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Hava Bilgisi’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe günü muhtemel gök patırtılı boğanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerli olarak sağlam (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da düz yer çok akva (51-75 kg/m2) olacağı aritmetik ediliyor. Bedaheten yeğin, taşma, sebep, yerli meşbu yağışı, hortum vuku riski, kuvvetli rüzgar ve bodur süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: