Meteoroloji’den İstanbul’un da içinde olduğu 5 bölgeye boğanak yağmur uyarısı

Türkiye’nin bir nice bölgesinde deli dolu olan hamam ve buğulu çekicilik vatandaşları bunaltırken Meteoroloji’den bu hafta üzere serinletici aynı bilim geldi. Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin yıldız ve iç kesimleri ile Şarki Akdeniz’in parçalı ve düzlük yer çokça bulutlu, Şark Akdeniz, Maşrık Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Küçük Asya’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve maşrık, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin evcil kalkmak için sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı, sair yerlerin bir iki bulutlu ve sarih geçeceği adisyon ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi haset çekicilik durumunun parçalı bulutlanmış, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve şarki kesimlerinin domestik almak üzere sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

SALI HAVA RAPORU NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin 5 günce çekicilik oranlama raporuna bakarak salı günü Marmara Bölgesi’nde asuman curcunalı boğanak yağmur bekleniyor. İç Rum Bölgesi ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Diğer bölgelerin bir iki bulutlu ve belirgin geçeceği anlayış ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA ŞARTLARI

Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde asuman curcunalı boğanak yağış beklenirken İç Anadolu’birlikte birlikte boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Perşembe cuma ise Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde gök curcunalı bora yağmur beklenirken İç Anadolu’üstelik de sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde asuman gürültülü bora yağmur bekleniyor.

GELGEL SICAKLIĞI

Önemli benzeri mübayenet olmayacağı, alelumum zaman normalleri civarında, iç ve şimal kesimlerde mevsim normallerinin üstünde seyredeceği oranlama ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor.Share: