Meteoroloji’den iki büyükşehre eleştiri ikaz! İstanbul ve Ankara’ya boğanak geliyor

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü marifetiyle, 28 Ağustos- 1 Ilkgüz tarihleri aralığına ilişik hava şartları raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki birçok devlet amacıyla sağanak yağış uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya bakarak İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağış beklenirken albeni sıcaklıklarında biraz derecelik düşüş meydana ati. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde faziletkâr sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağış görülecek olan bölgelerde yalım değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan mukayyet açıklamada, “Yapılan son değerlendirmeler ve insiyak verilerine bakarak önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın şimal ve batısında güdük devamlı asuman curcunalı sağanakların evcil kendisine kuvvetli olması beklendiğinden larpadak sel, taşkın, sebep, evcil meşbu yağışı ve yağmur takkadak kuvvetli rüzgar kabil olumsuzluklara cebin tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine düz verildi.

KARADENİZ’DE BIRLIKTE YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere göre ise: Ülkemizin şimal ve gün batısı kesimlerinin parçalı ve yer düzlük haddinden fazla bulutlanmış, İç Ege (Denizli hariç), İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Mağrip Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının bağırsak kesimleri ile Kastamonu’nun yan ilçelerinin yerli oluşmak için sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı, gayrı yerlerin az bulutlu ve yalınlık geçeceği hesap ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda domestik kendisine akva olması bekleniyor.Share: