Meteorolojiden ara sıra bölgeler üzere akva yağış ve sıkıntı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam ezanı ile ferda Marmara ve Kuzey Ege’de fırtına, İç Ege’nin güneyinde sağlam yağmur beklendiğini bildirdi.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün Marmara’nın güneyi ve Şimal Ege’de, tün saatlerinden itibaren Marmara genelinde şimal ve kuzeydoğu yönlerden akva rüzgar ile meydan yer sıkıntı ve gücük sürekli akva sıkıntı beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini erte öğleden sonradan kaybedeceğinin durum edildiğinin belirtildiği açıklamada fırtına cihetiyle meydana gelmesi beklenen ongun ile fidan devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Bu akşam saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın güney kesimlerinde bora ve gök patırtılı bora beklendiği dökme açıklamada, yarın öğleden sonraları ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde boğanak ve gök ses sağanak yağışların yerli kuvvetli olacağının anlayış edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda yarın sabahleyin saatlerinden sonradan beklenen boğanak ve asuman patırtılı bora yağışların yerel kuvvetli olması beklendiği ifade edilen açıklamada, larpadak sel, su baskını, yıldırım, yerel kırcı yağışı ve yağmur takkadak sağlam rüzgar ve sıkıntı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğine bel edildi.

Share: