Mesude büyük ana, 67 yıldır tandırda aldatmak pişirerek geçimini sağlıyor

Mesude büyük anne, 67 yıldır tandırda aldatmak pişirerek geçimini sağlıyor

67 yıldır tandırda atlatmak pişiren 97’lik Mesude Büyük Anne, “Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim çok zor, O birlikte ateşle çarpışıyor”

ELAZIĞ – Elazığ’üstelik güçlü 97 yaşındaki Mesude Cebbar, 67 yıldır tandır ekmeği pişiriyor. Pişirdiği ekmeklerden kazandığı parayla evini geçindiren ayrıca bu dünyalık ile umre vazifesini üstelik hesabına getiren Mesude büyük anne, “Bu işi açmak çokça yumruk ateşle çarpışıyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim çokça pres, o birlikte ateşle çarpışıyor” dedi.

Merkeze vabeste Kavaktepe Köyü’nde hareketli 4 çocuk 15 torun sahibi Mesude Avcı, 97 yaşına rağmen bibi tandırda savsaklamak pişiriyor. 67 yıl önceki ekmek pişirmeye başlayan Mesude büyük ana, yıllardır savmak satarak eş ekonomisine yardım sağladı. Mesude büyük anne, bu süre zarfında biriktirdiği parasıyla yer balaban isteği ve hayali olan umre vazifesini da hesabına getirdi. Ayrımsız asra dayanan yaşına rağmen sabahın er saatlerinde kalkıp geçmiş günkü kabilinden tandırın başına sabık Mesude Avcı, “Bu işi ayırmak çok edisyon ateşle çarpışıyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim haddinden fazla baskı, O dahi ateşle çarpışıyor dağda askerlerle bende burada çarpışıyorum” ifadelerini kullandı.

30 yaşında paketlemek pişirmeye başladığını dile getiren Cebbar, ” 67 yıldır devamlı bu ekmeği yapıyorum. Arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Onlar hamuru açıyor ego da tandırda pişiriyorum. İşim haddinden fazla edisyon. Tandır ekmeği beğenmek amacıyla bu tün yatmadım. Hamuru yoğurdum, suyunu kaynattım bilahare gelip tandırı yaktım. Tandır ekmeğini cümle çokça seviyor” şeklinde konuştu.

“Gece yaptığım hamuru iki defa öptüm”

Tandırdan kazandığı parayla umreye gittiğini tamlayan Avcı, ” Bu işi tahsis etmek çok ağırlık, ateşle çarpışıyorum. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim çok ağırlık, o dahi ateşle çarpışıyor. Dağda askerlerle kul burada çarpışıyorum. Tandır ekmeği yapmayı çokça seviyorum. Geceleyin yaptığım hamuru iki kere öptüm. Çünkü tandırla hayatım geçti. Bu bereketli tandır ekmeği beni umreye götürdü” diye niteleyerek konuştu.

Share: