Mersin’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Mersin’in Gülnar ilçesinde geri sabahleyin başlayan ve rüzgarın üstelik etkisiyle Silifke ilçesindeki tıpkı mahalleye kadar yayılan yangın, alarga ve karadan müdahaleyle arama altına alınmaya çalışılıyor.

Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkisindeki ormanlık alanda başlayan ateş, rüzgarın dahi etkisiyle büyüyerek Silifke’nin Hırmanlı Mahallesi’ne kadar yayıldı.

Mahallede ayrımlı mevkilere sıçrayan yangın dolayısıyla tıpkı akaryakıt istasyonu, tatil tesisi ve gâh evler tedbir üzere boşaltıldı.

Bölgede tün süresince yer ekiplerinin birlikte akşam düşün ve pervaz sistemli 3 helikopterle yangına engelleme edildi.

Yeşilovacık Mahallesi’ndeki ayrımlı noktalara sıçrayan yangına sabah saatlerinde bile albeni ve kayran ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

Cuşuhuruş nedeniyle ulaşıma mülga Mersin Ağacı- Antalya D-400 kişmiri uğrunda da tedbirler sürdürülüyor.

Sazak’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkisindeki ormanlık alanda cemaziyelevvel sabah henüz belirlenemeyen nedenle ateş çıkmıştı. Sağlam rüzgarın da etkili olduğu bölgedeki yangını sönüm çalışmalarına Sazak’in birlikte Adana, Antalya, Karaman ve Konya’dan ekipler ile tayyare ve helikopterler destek vermişti. Ateş, akşam ezanı saatlerinde Silifke ilçesi Hırmanlı Mahallesi’ne yayılmıştı. İki ilçede etkili olan hararet dolayısıyla tedbir gayeli 303 basamak boşaltılmış, 790 emanet boşaltma edilmişti.Share: