Mersin’de “Ekonomik Bağlanak Görüşmeleri” paneli düzenlendi

Mersin’dahi, Türk ve Zenci Ülkeleri İş İnsanları Derneğince (TURAB), “Konuşu Irtibat Görüşmeleri” paneli gerçekleştirildi.

TURAB’ın kuruluşunun 19. yılı dolayısıyla “Eksen Oyuncu Mersin Ağacı” sloganıyla tevhit edilen panel, Yenişehir ilçesindeki Meclis Otel’dahi düzenlendi.

Etkinlikte mütekellim Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ağacı’in yatırımcılara haddinden fazla makro fırsatlar sunduğunu söyledi.

Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Sofiane Mimouni birlikte gücük süredir Türkiye’dahi olmasına karşın TURAB’ın dinamizmini fark ettiğini belirtti.

TURAB’ın, Türkiye ile Fellah ülkeleri ortada bağlantı sağladığını dile getiren Mimouni, bunun ilişkilere da olumlu yansıdığını aktardı.

Türkiye ile bol ilişkilere cemaat olduklarını belirten Mimouni, “Cezayir ile Türkiye ortada az çok oylumlu ve stratejik ayrımsız gelişim birliğine sahibiz. Hesaplı alanda gelişim birliğimiz var. Kazançlı anlamda işlerimiz karşılıklı kendisine büyüyor. Verimsiz el altında 5 bilyon dolarlık tıpkısı gelişim hacmine ulaştık. İki mutluluk önümüzdeki yıllarda 10 bilyon dolarlık ayrımsız aksiyon hacmine anlayış hedefini koydu.” diyerek konuştu.

Mersin Ağacı Arsıulusal Limanı’nın önemine değinen Mimouni, Mersin Ağacı’in ilgili ülkeler arasındaki gelişim birliğinde çok makro ayrımsız yere erbap olduğunu söyledi.

Avrupa Kazançlı Senatosu Başkanı Ingo Friedrich, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada haddinden fazla heybetli benzeri mutluluk olduğunu belirtti.

Avrupa Kazançlı Senatosu Türkiye ve Ortadoğu Ülkeleri Başkanı Iraj Alıpour da Türkiye’nin çok şişman güce ve merhamete ehil olduğunu dile getirdi.

TURAB Genel Başkanı Gönüllü Kuş dahi etkinliğin, yatırımcılara hem Türkiye’de hem de Sazak’dahi mehabetli fırsatlar sunacağını kaydetti.

Programa, İYİ Parti Sazak Saylav Behiç Çelik ve Mersin Ağacı Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Ayhan Kızıltan de katıldı.Share: