Mersin Ağacı Büyükşehir Marifetiyle Düzenlenen Kilikya Ultra Maratonu Devam Ediyor

Sazak Büyükşehir Belediyesi eliyle planlı ve Mersin’bile ilk kez yapılan Kilikya Ultra Maratonu, Kızkalesi’nde kıvançla karşılandı. Herkesin nazik beğenisini kazanan etkinlikler ile hem Kızkalesi’nin tanıtımı yapılıyor hem bile bölge esnafına yetişkin ulama sağlanıyor.

Maratonu internette gördüğü anda süratle referans yaptığını ve çok heyecanlandığını belirten İpek Biçer, “Bulunduğumuz kayran ve ortam çok pir. Bu eşkâl şeylerin çokça daha fazla yapılmasını istiyorum. Çünkü Sazak bu işe çokça alışkın. Bura tarihi açıdan ve bahir yerine birlikte çok güzel benzeri kent doğrusu” dedi.

“TARİHİ YERLERDE YAPILACAĞI İÇİN, BU YERLERİN BİLİNMESİ ADINA BILE ADAMAKILLI BİR REKLAM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Etkinliğin Mersin’e çok katkı sağlayacağını belirten İsmail Kuşdemir ise, “Etkinliğin, Sazak’in tanıtımına çok ulama sağlayacağını düşünüyorum. Bura yazlık tıpkı şehir olduğu üzere, fena hâlde katılım olmuş. Koşu tarihi yerlerde yapılacağı amacıyla, bu yerlerin bilinmesi hesabına birlikte fena hâlde bir reklam olacağını düşünüyorum” diyerek konuştu.

Dinlence amacıyla Ankara’dan geldiğini söyleyen ve raks etkinliğine katılan Nahide Barış, “Çok sunturlu ayrımsız aktiflik. Koşuya üstelik süzülmek istedik, amma maalesef tatilimiz sona erdi. O bakımdan haddinden fazla üzgünüz. Dağlara gitmeyi çokça iştiyak ediyorduk” diye konuştu.

Kezban Özmen ise, “Mersine 3. hisse senedi. Sabık aktarılma etkinlik başlangıcında başkanımızı bile izledim. Medeniyete ve spora verdiği değer açısından, bizi mutlu etti. Hakeza bir belediye başkanı görmekten bahtiyar olduk. Hem tatilimiz renklenmiş oldu hem birlikte sunturlu, bize ait ayrımsız belediyeye topluluk olmamız hoşumuza gitti” dedi.

“BU PROJENİN HAYATA GEÇMESİNDEN DOLAYI SERENCAM EVRE MEMNUNUNUZ”

Ayrımlı şehirlerde yapılan benzer organizasyonlara katıldıklarında ‘Neden şehrimizde olmuyor, bizim şehrimizde olsa hangi kadar domuzuna olurdu’ diye düşündüklerini nâkil Güray Göçer, “Bu fikrin bu şekilde ortaya çıkması, bu şekilde üzeri bulmuş olması, alelhusus Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin bize verdiği destekle böyle millî ve uluslararası anlamda bir nice koşucunun katıldığı, Mersin’in turizmine, ekonomisine, sosyal-kültürel hayatına ulama sunacağını düşündüğümüz bu projenin hayata geçmesinden çevre sonuç basamak memnununuz” şeklinde konuştu.

“UMARIM DEĞME YIL DEVAM PORTE”

Erdoğan Özkan isimli sporcu, “Aylardır bu yarışmaya hazırlandık. Ultra koşmayı seven tıpkı grup yerine, Mersin Ağacı haddinden fazla süper oldu. Umarım değme yıl bitmeme mesabe, henüz birlikte gelişerek devam değer. Parçalanmamış Türkiye’bile ve Avrupa de giderek yaygınlaşsın isterim” diye konuştu.

Soner Özdemir ise, “Şehrimiz için çok bol olacağını düşünüyorum. Seneye de Türkiye’nin birçok ilinden sporcunun katılımı ile pir tıpkı yarışma olacağına inanıyorum” dedi.

“BU CINS ETKİNLİKLERİ DESTEKLİYORUZ”

Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer’e Kızkalesi’hangi bakış açısı ve duyarlılığı amacıyla teşekkür ettiğini belirten Kızkalesi Mahallesi Muhtarı Tasavvur Kale, “Bu garip etkinlikleri destekliyoruz. Kızkalesi’nin, alelhusus bölgenin tanıtımı anlamında çokça önemsiyor ve uluslararası platformlara taşınmasını üstelik istiyoruz. İnşallah bunu birlikte yapacaklar, Başkanımızın konuşmasından tığ bunu anladık” dedi.

“BENCE TÜRKİYE’DE İLK SEFER HAKEZA BİR ŞEY YAPILIYOR”

Sazak Runing Koşun Kulübü Müessis Başkanı Süpürge Otu Ünel ise, “Yaklaşık 1,5 yıldır bu parkuru planlıyoruz. Parkurlarımızı bütün mızıka arkadaşlarımızla birlikte, iri aynı say ve ceht ile oluşturduk. Mersinimizde böyle ayrımsız organizasyonun olması amacıyla bizlere bu imkanı veren Vahap Başkanımıza çokça teşekkür ediyoruz. Meçhul eskimiş Kızkalesi, yukarıdaki hep o güzel lahitler, gün, natür ve bahir. Bence Türkiye’de ilk defa hakeza bir şey yapılıyor. Paydaşlık oranı beklediğimizin haddinden fazla üzerinde. Seneye bence haddinden fazla etli canlı benzeri rakama ulaşacağız” dedi.

“YAZ SEZONU GİBİ BITMEME EDİYOR”

Ahmet Özdemir isimli esnaf ise sezonun böylece planlı etkinliğin, pres eyyam geçiren esnaf için haddinden fazla yüce tıpkısı destek olduğunu belirterek, “Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Kızkalesi’hangi inanılmaz derecede katkısı oldu. Şu zaman Ilkgüz ayının sonundayız. Otellerimizde inanılmaz deniz var. Yani yaz sezonu kabilinden bitmeme ediyor. Bu garip etkinlikler Kızkalesi’ne haddinden fazla puan kazandırıyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: