Merkezefendi Şita Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Merkezefendi Belediyesi eliyle kadın, bala ve gençlerin sporla bağırsak içe olmalarını uydurmak amacıyla düzenlenen kış spor okullarının eskimemiş çağ kurs kayıtları başlıyor.

Merkezefendi Belediyesi, spora ve sporcuya destek olmaya bitmeme ediyor. Basketbol, futbol, voleybol, alan topu, satranç ve us oyunları, pilates, zumba, badminton, robotik kodlama, cimnastik, umum oyunları, fitness ve güreş branşlarında verilecek olan kursların kayıtları başlıyor. Şita spor okulları kayıtları, 20 Eylül Salı günü başlayıp 30 Eylül cuma namazı gününe kadar bitmeme edecek. Taşıt işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra kurslar, 10 Teşrinievvel pazartesi haset başlayacak.

13 branşta açılacak kurslar, Selçukbey Spor Eğitim Bilimi Merkezi, Alpaslan Spor Yetişek Merkezi, Akkonak Karı Yavru Dirim Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Eş Çocuk Dirim Merkezi, Gümüşçay Karı Yavru Hayat Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Avrat Çocuk Yaşam Merkezi, Sümer Kadın Bala Dirim Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Bilimi Merkezi, Servergazi Kadın Bala Yaşam Spor Merkezi, Karahasanlı Eş Bala Dirim Merkezi, Muratdede Karı Bala Dirim Merkezi ve Karaman Mahallesi Eş Çocuk Yaşam Merkezi’nde, ücretsiz yerine, eksper eğitmenler aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Basketbol 7-17 yaş, ayak topu 7-14 gözyaşı, alan topu 7 yaş ve üst, satranç ve us oyunları 5 yaş ve gövde, pilates 16 gözyaşı ve cisim, zumba 15 gözyaşı ve üst, uçan top 9-16 yaş, badminton 7 yaş ve gövde, robotik kodlama 6-12 gözyaşı, ahali oyunları 9 gözyaşı ve gövde, cimnastik 4-12 gözyaşı, fitness 18 gözyaşı ve üst(kadınlar) ve güreş kursuna 7-12 yaş arasındaki Merkezefendililer başvurabilecek.

Başvurular,  ‘https://www.merkezefendi.bel.tr’ adresinden yapılacak. Merkezefendililer, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden birlikte ince bilgelik alabilecek.

Share: