Marmara’nın incisi Erdek turizm sezonundan mutlu

Marmara’nın yer gözde tatil noktalarından birisi olan Balıkesir’in Erdek ilçesinde, turizm sezonu dopdolu geçti. Otellerin tıpkı çoğu yüzdelik 90’lara vasıl kapasiteye ulaşırken, Kapıdağ’ın doğal güzellikleri tertemiz bahir ile birleşince vatandaşların uğrak yeri oldu.

Balıkesir’in Erdek ilçesi tatil sezonunu yoğun mahmul geçirdi. Oteller bir ahir sene amacıyla şimdiden ayırtma alırken, doğal güzellikleri ile öne çıkan Erdek’i hele İstanbul, Bursa, Trakya’dan mevrut tatilciler yeğleme etti. Güzeşte sene müsilaj dolayısı ile kırıcı benzeri zaman geçirdiklerini söyleyen ve ilçede 50 yılı aşkın süredir işletmecilik işleyen Rastgele Arslan, bu yıl müsilajın dokunaklı hatıralarından arındıklarını ve turizmde adeta patlama olduğunu anlatım etti. Arslan, “Erdek, son 10 yılın sunu bembeyaz turizm sezonunu geçiriyor. Doluluk oranı çok yüksek. Kürsü içinde dinç cümle çok mutlu. Sabık sene, müsilaj nedeniyle dokunaklı tıpkı zaman geçirmiştik. Fakat bu sene, Erdek’in tertemiz denizi, doğası ve havası, alelhusus İstanbul, Bursa, Balıkesir ve Eskişehir’den gelen vatandaşlarımızı kendine çekti. beraber, Erdek Körfezi’nde balık çeşitlerinin dahi arttığını kıvançla görüyoruz. Önceki yıllarda mütenakıs kalkan ve kırlangıç üzere balıklar de baştan görülmeye başlandı. Fakat yetkililerden, Erdek Körfezi’nde, ilkin trol koyulmak için yasak avlanmalar konusunu haddinden fazla daha gani denetlemeleridir” dedi.

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “1970 senelerinde Mazhar-Fuat-Özkan gelirdi, Gökbenler, Emel Sayınlar gelirdi. Deminden Ahmet Mekin, Selami Delimsirek, Ateşböceği Ercan, Rahmi Çalıştırıcı bile misafirimiz oldu. Erdek’te 5 bin çeşit nebat olduğunu ben Rahmi Belletici’tan öğrendim. Erdek’in tabii güzellikleri var, denizi çokça akman. Erdek, Bodrum’dan aşağıda bire bir yer değil. Herkesi buraya bekliyorum. Bu güzellikleri görmeliler” dedi. – BALIKESİR

Share: