Marmara’nın batısı amacıyla ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nin batısı üzere akva yağış uyarısı yaptı. MGM İstanbul Mıntıka Adisyon ve Er Ikaz Merkezi’nce yapılan açıklamada, öğleden sonraları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli boğanak ve asuman ses sağanak beklendiği bildirildi.

“DİKKATLİ VE TEBDİRLİ OLUNMASI İSTENDİ”

Açıklamada larpadak sel, feyezan, yıldırım, evcil meşgul yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluş riski kabilinden olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

5 GÜNCE HAVA BUUT RAPORU BILE YAYINLANDI

Hava Bilgisi’nin 5 günlük hava raporu aritmetik haritasına bakarak yurdun batısı yarından itibaren yağışlı albeni sisteminin etkisi altına girecek. İstanbul’da ferda başlayacak sağanak yağmur cumartesi gününe kadar etkisini sürdürecek.

ŞEN: SICAKLIKTA DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Rahat de sosyal medya hesabından yağışla ait paylaşımda bulundu. Abat, “Zaman öğlen saatlerinden itibaren Marmara’da baran var. bundan sonra cenup ve batısında görülecek. İstanbul’da belli belirsiz kendisine görülebilir. Marmara’da deli dolu yağmur çarşamba ve perşembe günü… Sıcaklıkta ayrım yok” ifadelerini kullandı.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

Bazı illerde beklenen gelgel durumuyla günün sunu faziletkâr sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Bir Iki bulutlu ve örtüsüz, öğleden sonraları parçalı bulutlu 36

İstanbul: Modüler tedricen meydan saha çok bulutlanmış, öğle saatlerinde evcil bora ve gök patırtılı bora yağışlı 32

İzmir: Birkaç bulutlanmış ve berrak, öğleden sonradan modüler bulutlanmış 32

Adana: Parçalı düzlük saha haddinden fazla bulutlu, şimal ve gün doğusu ilçeleri evcil bora ve gök gürültülü boğanak yağışlı 34

Antalya: Bir Iki bulutlanmış ve çıplak 31

Samsun: Beş Altı bulutlanmış ve açıkça, öğleden bilahare parçalı bulutlu 30

Trabzon: Modüler bulutlanmış 29

Erzurum: Parçalı bulutlanmış 28

Diyarbakır: Az bulutlanmış ve vazıh 39Share: