Market fiyatlarına kızan rençper, tarlasındaki ürünleri nısıf fiyatına satmaya başladı!

Elazığ’üstelik güzeşte yıl marketlerdeki fiyatlara kızıp tarlasına ektiği sebzelerin fiyatını yarıya indiren maraba, bu yıl da tıpkısı uygulamasını sürdürdü. Çiftçinin tarlasına mevrut vatandaşlar, ürünleri kendileri toplayıp ucuza almanın keyfini yaşadı.
Elazığ’birlikte 67 yaşındaki 5 yavru babası Fethi Ihata Etmek, sefer kenarında 25 dönüm kayran üstüne ektiği sebzelerin tıpkısı bölümünü toptancılara sattı.

Idrak Etmek, mütezayit im amacıyla birlikte tarlasını esasen vatandaşa açtı, marketlerin yarı fiyatına satışa başladı. Tarlaya mevrut vatandaşlar, zat bahçesinden topluyormuş üzere istediği büyüklüğünde gailesiz sebzeyi dalından kopararak satın alıyor. Domates ve biber çeşitlerini zat elleriyle toplayan müşteriler, hem stres atıyor hem da çakaralmaz sebze almanın mutluluğunu yaşıyor.

“ELAZIĞ’A HİZMET İÇİN YAPIYORUM”

Tarlasını kar amacı gütmeden vatandaşlara açtığını aktaran Fethi Sezmek, “25 dönüm düzlük üzerinde kapya biber, Keban yeşil külliyen, parafin heyetiyle biberleri ektim. Domates çeşitlerimiz var. Bunları ektim ve halkımıza bakım etmeye çalışıyoruz. İsteyen gelip kendisi toplayabilir. Marketlerden nısıf fiyatına şeklinde satışlarımız oluyor. Kendim üretiyorum ve Elazığ’a bakım üzere yapıyorum. Gelişigüzel molekül menfaat üzere değil. Menfaatimizden fazla hizmet amacıyla bunu yapıyoruz ve apayrı bir amacımız yoktur” dedi.

“MARKET FİYATLARINA GÖRE YARI YARIYA”

Tarladan kendi sebzesini toplayan vatandaşlardan Medine Yoltay ise, “Fiyatlar çarkıt. Market fiyatlarına göre nısıf yarıya. Makul ve tabii olduğu için güzelce. Kendimiz topladık. Gayrı insanları birlikte buraya çağırma ediyorum. Buranın sebzesi domestik ve çokça iyice. Bizim toplamamız ve fiyatların uygun oluşu mükemmellik” diye niteleyerek konuştu.Share: