Manisa’da Türk Kızılay ekipleri ekincilik işçilerine alaca aş ikram etti

Türk Kızılay ekipleri ile gönüllüler, muharrem kocaoğlan zımnında tarlada etkin çiftçilere ve ekincilik işçilerine aşure ağırlama etti.

Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanlığında hayırseverlerin desteği ile hazırlanan yaklaşık 500 nefis aşure, hasat döneminde tarlada çalışan dikici ve ekincilik işçilerine dağıtıldı.

Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanı Atilla Efendioğlu, Türk Kızılayın her alanda vatandaşın birlikte olduğunu söyledi.

Muharrem kocaoğlan dolayısıyla yapılan aşureyi, tarım arazilerindeki maraba ve ekincilik işçilerine dahi dağıttıklarını tamlayan Efendioğlu, şunları kaydetti:

“Hayırseverlerimizden aldığımız destekle rastgele alanda vatandaşlarımızın yanında olmaya mücahede ediyoruz. Hazırladığımız aşureyi ilk kendisine Manolya Meydanı’nda düzenlediğimiz etkinlikle vatandaşlarımıza izzetüikram ettik. Bunun anında arkası sıra ekiplerimiz yoluyla yapılan faaliyet ile hasat mevsiminde tarlalarında çalışan çiftçilerimize ve tarım işçilerimize üstelik aşuremizden izzetüikram ettik.”

Share: