Manisa’da tamamlanan 207 tesisin açılışı yapıldı (2)

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım, Manisa’bile Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplu küşat töreninde, DOĞRU Tümen yerine “bölünmüş yollar” yaparken milleti birleştirdiklerini ve ” Türkiye’yi böldürtmeyiz.” dediklerini söyledi.

Yıldırım, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada “gürlük, bereket, üretim ve değerli kalpli insanların şehri” Manisa ile kurum duyduğunu söyledi.

Manisa’birlikte şişman benzeri çalkantı ve cümbüş olduğunu vurgulayarak AK Öğür iktidarında bölgeye iri hizmetler yapıldığına bel fail Sebep şöyle konuştu:

“Manisa- İzmir arasında tıpkı yolumuz vardı. Azgın Sabuncubeli vardı. Demin var mı? Hangi oldu o kat? Evliya Çelebi’nin seyahatinde dediği ‘Azgın Sabuncubeli’ dize geldi. Tünellerle İzmir ve Manisa birbirine cömert oldu, yandaki oldu. Okşayıcı, uğurlu olsun. İstanbul İzmir Otoyolu, Manisa’yla İstanbul’u de komşu kapısı yaptı. Ne dedik? Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. ve tıpkısı husus henüz dedik, yolları böleriz amma Türkiye’yi böldürtmeyiz. Ay zahir bayrağımızın altında ilelebet acun durdukça burada bir olacağız, kurnaz olacağız, zihayat olacağız, alay malay Türkiye olacağız.”

Binali Sebep, Türkiye’nin 2023’te Erdoğan’ı rekor oyla seçip “boy yazmaya” hazırlandığını üstelik sözlerine ekledi.

Şehremini Ergün

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün dahi asır açıp yüzyıl kapayan padişahların yetiştiği kentin hususi bire bir güne sülale sahipliğini yaptığını belirtti.

Kentin sanayisi ve zirai üretimiyle ülkenin hesaplı gelişiminde saraka sahibi olduğunu nâkil Ergün, Cumhur Reisi Erdoğan ve MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli önderliğinde yüzlerce hizmet ve projenin altına imza attıklarını söyledi.

Eski TBMM Başkanı Arınç

Katılımcılara seslenen bozuk TBMM Başkanı Bülent Arınç bile Cumhur Reisi Erdoğan’ın daveti konusunda programa geldiğini belirtti.

Dört çağ Manisa’dan milletvekili olduğunu hatırlatan Arınç şöyle konuştu:

“Manisa beni saylav yaptı, meclis başkanı, başbakan yardımcısı yaptı. Beş senedir bile aktif siyasal hayattan ayrıldım. AK Öğür’nin gönüllü ayrımsız temsilcisi olarak huzurlarınızdayım. Bugüne büyüklüğünde pekâlâ DÜRÜST Tümen’ye topluluk çıktıysanız, bütün bu hizmetlerin içerisinde nasıl emeğiniz geçtiyse bundan sonra bile bire bir vefayla ayrımsız sadakatle sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun partisinin liderliğinde bu yapılan hizmetlerin hepsine topluca erbap çıkmamız gerekiyor. Manisa vefalıdır. Bana gösterdiği vefanın on mislini kategorik sayın Cumhurbaşkanımıza de onun partisine birlikte gösterecektir. Bugüne büyüklüğünde Manisa haddinden fazla iri hizmetler aldı; üstünde yürüdüğümüz yollardan geçtiğimiz bütün barajlara, göletlere büyüklüğünde. Altın kardeşlerim inşallah bu hizmetlerin devamı bu iktidarın devamı, bu hizmetlerin halk ele, gönül gönüle devam etmesi sizlerin beraberliğiyle gibi olacak.”

(Bitti)

Share: