Kuyudan kurtarılan minik Aybars’a önce müzakere

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde cemaziyelevvel akşam ezanı saatlerinde düştüğü kuyudan kısaca 5 saat süren çalışmalarla kurtarılan 2,5 yaşındaki Aybars Çakır’a ilk konuşma kendisini kurtaranlardan geldi. Kurtarma ekipleri namına ziyareti gerçekleştiren İl Afet ve Müstacel Uzanım Müdürlüğü AADYM Yazıhane Müdürü Vekili Murat Senger, minik Aybars’a hediyeler verdi.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesine kapalı İlyaslar Mahallesi’nde 16 Ağustos Salı günü 2,5 yaşındaki Orhan-Nazlı Çakırdoğan çiftinin 2 yaşındaki oğulları Aybars Çakır, asıl ve babası zeytinlikte çalışırken bahçenin böylece kâin ve üstü açıkça eksik artezyen kuyusuna düştü. 45 santim kadar 3 metre derinliğindeki kuyuya sakıt çocuklarının sesini duyan ailesi durumu 112 davet merkezine bildirdi. Fenomen namına mevrut Manisa Büyükşehir Belediyesine ilişkin itfaiye aracı ekipleri ile AFAD ekipleri kısaca 5 saat süren çalışmaların ardından kuyuda sıkışan minik Aybars’a ulaştı. UMKE ekipleri tarafından yapılan kontrollerde esenlik durumunun bereketli olduğu belirlenen Aybars, Manisa Büyükşehir Belediyesine vabeste itfaiye, AFAD ve UMKE ekiplerinin 5 saat boyunca inceden inceye yürüttüğü emek sonrasında dosdoğru tıpkısı şekilde bulunduğu yerden çıkarıldı.

Sağlık ekipleri marifetiyle Akhisar Celal Hastanesine kaldırılan minik Aybars, buradaki tedavilerinin ardından bu sabah saatlerinde taburcu edildi.

Minik Aybars’a önce konuşma birlikte kurtarma ekipleri adına İl Facia ve Müstacel Kapsam Müdürlüğü AADYM Yazıhane Müdürü Vekili Misyon Senger’den geldi. Aybars’a muhtelif hediyeler vererek bahtiyar eden Senger, ailesiyle de kardeşçe etti. sağ selamet evine dönen Aybars’ın keyif durumu ve neşesinin yerinde olduğu gözlemlendi. Çocuklarının problemsiz kurtarılmasından ve baştan yekpare ailenin benzeri arada olmasından çevre çok bahtiyar olduklarını tamlayan ocak emeği sabık bütün ekiplere teşekkürlerini iletti. – MANİSAShare: