Kütahya Siber Suçlarla Savaşım Şubesi vatandaşları uyarıyor

Kütahya Güvenlik Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri aracılığıyla, SİBERAY programı çerçevesinde mülk genelinde sürdürülen farkındalık ve bilgilendirme faaliyetleri bitmeme ediyor.

6-7 Eylül tarihinde işyerlerine yönelik yapılan bilgilendirme faaliyetleri çerçevesinde; mecmu 48 işyeri ve 517 şahsa müteveccih Tehlikesiz ve Bilinçli İnternet Kullanımı, Siber Zorba ve Uygulayım Bilimi Bağımlılığı konularında bilgilendirme yapıldı.

Ekipler işyerlerine ası astı bölüt de halk broşürü dağıtımı yaptı.

İçişleri Bakanlığı marifetiyle başlatılan SİBERAY projesi, genel ağ ve toplumsal medya kullanımının rastgele sabık periyot artmasıyla ortaya çıktı.

Siber ortamda işlenen suçların oranın bile yükseldiğini bildiren yetkililer, alelhusus, torunlar ve gençlerin risk altında olduğuna meni ediyor. İçişleri Bakanlığı ve Itimat Genel Müdürlüğü; siber suçlarla mücadele amacıyla SİBERAY projesini hayata geçirmişti.

Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, sakıncasız genel ağ üzere mevhum ortamı 7 gün 24 saat tarıyor. İnternet dolandırıcıları ve kişmiri yaymaca üreticileri yegâne yegâne tayin ediliyor. Siber zorbalara gecikmeden engelleme ediliyor. – KÜTAHYA

Share: