Kütahya gündem haberleri… Tavşanlı’da darülfünun öğrencilerine “Avrupa’da Eğitim Bilimi ve Erasmus Fırsatları” anlatıldı

Kütahya Valiliği ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Iz Yüksekokulu ortak organizasyonu ile düzenlenen seminerde “Avrupa Günleri – Avrupa Birliği Eğitim, Staj ve Hasbilik Projeleri” öğrencilere tanıtıldı.

“Avrupa’dahi Eğitim Bilimi ve Erasmus Fırsatları” konulu programın açılışında mütekellim Patika Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Polat, Avrupa Birliği gönüllülük ve Erasmus projeleri gibi seziş katan, ferdî gelişime katkısı olan yetersiz dışı programların öğrencilere faydasına değinerek, bu fırsatların tilmizlik yıllarında kaçırılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Daha sonraları, Kütahya Valiliği AB ve Aut İlişkiler Birimi Uzmanları Esra Kayaç ve İsmail Volkan Yoluç yoluyla sunumlar yapıldı.

Etkinlikte, öğrencilerin yararlanabilecekleri Erasmus Programı ortamında meydan alan hasbilik projeleri (ESC), deneyimsizlik değişim programları, staj programları ve Erasmus+ öğrenci değişim programları hakkında bilgiler verilerek elbet referans yapılacağı anlatıldı.

Öğrencilerin yavaş bağlam gösterdiği etkinlikte daha önce bu programlardan yararlanan ve Erasmus programları kapsamında sınırlı dışında bulunmuş efdal lisans öğrencisi makine mühendisi Seray Öden ve öğretim yardımcısı Mustafa Çağrı Çıpa tecrübelerini aktararak, Erasmus programlarının faydalarını ve hikayelerini katılımcılarla paylaştı.

Oğlu ve kızı gönüllülük projesi kapsamında ev dışında kâin özel tür memuru Ersin Aslan bile öğrencilere programın çıktılarını, çocuklarına katkısını ve maliyetlerini değerlendirdi.

Etkinliğimiz, Esra Kayaç ve İsmail Yanardağ Yoluç vasıtasıyla öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Share: