Kurdukları kooperatifle 200 milyon teklik cılız işleyen yanlışlık çetesine faaliyetler: 18 murakabe

Kurdukları kooperatifle 200 milyon teklik tutkun özne cürüm çetesine faaliyetler: 18 gözaltı

ANKARA – Kurdukları kooperatif üzerinden çalışmaları eğleşme noktasına mevrut inşaatların yetkililerine ofis karşılığında inşaatı ikmal vaadinde bulunarak dolandıran ve bu yöntemle ele geçirdikleri daireleri birlikte fücceten aşkın kişiye satarak nahak algı elde ettiği tespit edilen cürüm çetesine yönelik Ankara merkezli 6 ilde gerçekleştirilen senkronik operasyonda 18 dirilik gözaltına makbuz. Şüphelilerin antrparantez, internetten gördükleri taşkın makine ilanlarının sahipleriyle üstelik irtibata geçerek otomobil karşılığında kat vaadinde bulunup dolandırıcılık yaptıkları ve yekpare bu yöntemlerle mecmu 50 kişiyi mağdur yazar kısaca 200 milyon teklik vurgun yaptıkları ortaya artık.

Ankara Güven Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü Ayyarlık Devir Amirliği ekipleri, kurdukları kooperatif ile çalışmaları aksayan inşaatların yetkililerini kat karşılığında inşaat tamamlama vaadiyle kandıran ve ele geçirdikleri daireleri üstelik apansızın çok kişiye satarak haksız idrak elde fail cürüm çetesini tayin etti. Yapılan 3 aylık maharet fiziki çalışmaların peşi sıra harekete sabık polis ekipleri Ankara merkezli Antalya, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’üstelik gerçekleştirdikleri senkronik operasyonda aralarında örgütün elebaşı olan Ethem B.’nin da bulunduğu toplam 18 şüpheliyi yakaladı. Ankara Güvenlik Müdürlüğü Ayyarlık Fasıl Amirliğine getirilen şüpheliler gözaltına makbuz. Zanlıların antrparantez, internetten gördükleri begayet otomobil ilanlarının sahipleriyle bile irtibata geçerek makine ve üstüne benzeri tutar dünyalık karşılığında daire vaadinde bulunup dolandırıcılık yaptıkları ve bu yolla da yüklü miktarda nahak algı elde ettikleri öğrenildi.

200 milyon lirayı bulan hastalıklı yaptıkları ortaya daha çok

Suç örgütünün bu yöntemlerle dolandırdığı 50 kişiden 150 ile 200 milyon lira tutkun yaptıkları aktarıldı. Örgüt üyelerinin ele geçirdikleri araçların takibi zorlaştırmak için sahibini sürekle değiştirdikleri yahut sattıkları aktarıldı. Mavera yandan mağdurların e-kooperatif üzerinden siftinlik üye olduklarını görebilmeleri ve kooperatif değişmeyen defterinin kâtibiadil vasıtasıyla onaylandıklarını bildikleri için işkil duymadıkları, kendilerini dolandıran kişilere atılganlık duyarak çevresindeki kişileri dahi bu sisteme dahil ettikleri belirtildi.

Mağdurdan bazılarının defaatle dolandırıldıkları öğrenildi

Mağdurların sabık zamana rağmen dairelerini alamamaları üzerine çete üyeleriyle tartıştıkları, çete üyelerinin de bu durumu kullanarak mağdurlara ayrıksı aynı yerde ev verecekleri yalanını söyledikleri ve söz konusu familya üzere aradaki kıymet farkını ödemeleri gerektiğini söyledikleri belirtildi. Çete üyelerinin bu yöntemle üstelik gâh mağdurları ikinci defa dolandırdıkları ortaya çıktı.

Share: