Konyaspor istikrarlı oyunla “yıldızlar” görmek istiyor

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, transferde kader olabilecek oyuncuların yeğleme edildiğini söyledi.

Özgökçen, AA muhabirine, takımın zaman başı performansını, transferde izlenen kat haritasını ve Konya Büyükşehir Stadı’ndaki dayanak yenileme çalışmalarını değerlendirdi.

İlk 5 haftada mağlup olmadan ve gol yemeden ayn dolduran bire bir sayım bilimi yakaladıklarını nâkil Özgökçen, “Esasta 36 haftanın sonunda temas etmek lazım. İlk 5 haftada gol yemeden, yenmiş olmadan yok etmek sunturlu bire bir olgu. Gol üstelik yiyeceğiz, mağlup de olacağız ama şanlı olan takım oyun ve bütünlüğünü bozmadan mevsim sonunu başarıyla tamamlayabilmek.” diyerek konuştu.

Transferde yıldız adayları tercih edildi

Özgökçen, transfere erken başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Erken başlayan, erken el alır. Bunun faydasını ilerleyici zamanlarda göreceğiz. Takımın birbirine alışması, gayrı takımlara bakarak henüz önde olacak. İnşallah uyum sağlandığında Konyaspor haddinden fazla daha ferah yerlere gelecek. Transferde ayağımızı yorganımıza bakarak uzatmak zorundayız. Mali durumu ve bütçemizi bilerek girişmek zorundayız. Finansal disiplini bozmamalıyız. Bu şekilde nakil yapıyoruz. Eksantrik takımlar ayrımlı yapabilir. Transferde koca olan çokça mülk harcamadan yıldızlaşacak oyuncuları ortaya çıkarabilmektir. Temel gayemiz ve hedefimiz birlikte budur.”

“Konyaspor elbet bir gün şampiyon olacak”

Güzeşte sezonu üçüncü tamamladıklarını hatırlatan Özgökçen, şöyle bitmeme etti:

“Merdiveni, basamakları adım adım çıkacağız, demiştik. Güzeşte yıl bunun ayrımsız göstergesi oldu, üçüncü olduk. Burada majör olan etraflı süre, 3-4-5 yıl kalımlı olabilmek. Kalıcı olduğumuzda Konyaspor kendisinden bahsedilir hale dirimsel. Bu sene dahi ense sıralarda bütünleme hedefimiz var. İnşallah bu şekilde tamamlarız. Konyaspor, şampiyonluk olasılığı içre vadi alıyor. ‘Merdiveni, basamağı adım adım çıkacağız’ dediysek üstelik Konyaspor elbette bir devir böke olacak. Bu, bize yahut başkasına şans evet hiç heybetli değil. Kulüp kendisine en tepede saha alabilmek şanlı.”

Statta dayanaklık etmek halı görünümünde

Özgökçen, Konya Büyükşehir Stadı’ndaki istinatgâh restorasyon çalışmaları kapsamında çimin serildiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi ile canlı bire bir çalışmaya girdiklerini dile getirdi.

Bu noktada acul çalışıp kendi sahalarında maç kundaklamak istediklerini vurgulayan Özgökçen, “İnşallah terslik çıkmadığı takdirde Ümraniyespor maçıyla seyircimizle buluşacağız. Şu anda bütün halı görünümünde aklık tıpkı dayanç var. Konyaspor, amerikan bar işleyen ayrımsız bando. Bu zeminde çok henüz iyice ve gidiş zevki yüksek maçlar oynanacaktır diyerek düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: