Komutan Ergün, 2 milyar 675 milyonluk projeleri Manisalılarla paylaştı

Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa programında, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan on binlerce vatandaşa seslendi. Reisicumhur Erdoğan aracılığıyla açılışı yapılan eserlerin ortada, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2 bilyon 675 milyon TL değerindeki yatırımlarının da meydan aldığını tamlayan Başkan Ergün, “Politik ur gütmeden, siyasal şova izin vermeden ve ayrım yapmadan; ‘kendimizi düşünerek değil’, ‘kentimizi düşünerek’ çalışıyoruz” dedi.

Manisa Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Manisalılara seslenen Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün, “Yüzyıl açıp asır kapatan padişahların yetiştiği, tarih öncesi devirlere şahitlik etmiş bu kadim şehir; zaman, hususi bire bir güne henüz sülale sahipliği yapıyor. Sanayisi ve tarımsal üretimiyle ülkemizin konuşu gelişiminde meze sahibi olan iyicene Manisa’mıza; Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Oran Bahçeli’nin önderliğinde bugüne büyüklüğünde yüzlerce projenin ve hizmetin altına imza atmış olmanın mutluluğu, gururu ve huzuruyla karşınızdayım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrimize kazandırılan proje ve yatırımların açılışını gerçekleştireceğini tamlayan Komutan Ergün, “Bu yatırımların içre Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğümüzce şehrimize kazandırdığımız 2 bilyon 675 milyon lirayı bulan projelerimiz üstelik bulunan. Yaratıcı belediyecilik ve finansal sıkı düzen anlayışımızla geçtiğimiz sene, 30 Büyükşehir Belediyesi beyninde ‘Bütçe Performans Birincisi’ olduk. Bütçesinden yatırımlara bildirme fazla gerçek ayıran belediyeler ortada da herhangi bir antlaşma zirvede olduğumuzu ayrıca göstermek istiyorum. Rekorlar kırdığımız asfalt çalışmalarından altyapılara, atıksu arıtma tesislerinden prestij caddelere, çağcıl spor tesislerinden rustik kalkınma desteklerine ve sosyal yardımlara büyüklüğünde onlarca hizmet ve yatırımımız amacıyla Büyükşehir olduğumuz günden yani 2014 yılından bugüne kadar 5 milyar liranın üzerinde tıpkısı envestisman yaptık. Zaman birlikte hayırlısıyla 2 bilyon 675 milyon lira yatırımlarımızın toplu açılışını gerçekleştiriyoruz. Sevdamız olan Manisa’mız üzere, sevdamız olan fena hâlde ülkemiz üzere, bu bayrı milletin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi amacıyla, tüm gücümüzle sahada saha alarak hemşerilerimizin hizmetindeyiz” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli’nin katılımlarıyla 2017 yılında Uzunburun Acımasız Atılmış Kaldırılmış Tesisi ve Ahenktar Depolama Sahasının açılışını yaparak Manisa’nın 40 almanak gübür sorununu tarihe gömdüklerini anlatım fail Komutan Ergün, “Bu yetişkin tesise kazandırdığımız Biyokütle ve Biyogaz Erke Üretim Tesisi’nin birlikte hayırlısıyla zaman açılışı gerçekleştiriliyor. Bu tesisimizin maliyeti ise 90 milyon Avro’dur. Bugünün parasıyla 1 bilyon 650 milyon liralık bire bir yatırımdan bahsediyoruz. Ülkemizin erke ihtiyacına bindi olacağımız bu projeyle 24,6 megawattlık enerji üreterek kısaca 102.480 hanenin enerji ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Seyitli mahallemize ve Manisa Biçim Atıksu Tasfiye Tesisimize kazandırdığımız Sıra Erke Santralleriyle birlikte erke yatırımlarımızın çerçevesini genişlettik. Zira hepimiz biliyoruz kim enerji olmazsa üretim bile imkânsız, kazançlı kalkınma bile olamaz” dedi.

Açılışı yapılacak diğer Büyükşehir hizmetlerini sıralayan Başkan Ergün, şunları söyledi: “Manisa’mıza prestij katacak tıpkısı gayrı balaban projemiz ise 507 milyon liralık yatırım yaptığımız Büyükşehir Belediye Bakım Binamız, 5 Berrak Otel ve AVM’den oluşan kompleksimizdir. Bugün burada bu saygınlık projemizle alay malay Manisa’mıza kazandırdığımız Alaşehir Suret ve Kavaklıdere mahallesi atıksu tasfiye tesislerini, gecesi ayrı gündüzü ayrı domuzuna olan prestij caddelerini, Tevfik Lav, Tarık Almış ve Fikri Bayrıl spor tesislerini, Gördes Nısıf Olimpik Yüzme Havuzu ve Aquapark’ı, Evsel Atıkların Trenle Taşınması Projesi ve Aktarma İstasyonlarını, Karaçay Alanını, Kırkağaç ilçemiz Ilişkin Halı Vadi, İtfaiye Binası ve Belediye Şantiyesi, Kula ilçemiz Çıkmaz Sağlıklaştırma projemizi, Tapduk Emre ve Yunus Emre Türbesi Mekân ve Vadi Düzenlemesi ile Jeopark Ziyaretçi Merkezini, geçtiğimiz sene 1.313 kilometre ile rekor kırdığımız asfalt çalışmalarını, Akhisar ilçemiz Karabörklü Cami’yi, Demirci ilçemiz Küpeler Camii restorasyonunu, Akpınar İçme Suyu Arıtma Tesisi Vurdumduymaz Kazanım Tesisini ve Hafriyat Toprağı İnşaat ve Döküntü Atıkları Düşüncesiz Yarar Tesisinin açılışını hayırlısıyla gerçekleştireceğiz”

Projelerin Manisa’ya dobra olmasını dileyen Başbuğ Ergün, “Birbirinden sunturlu, hemşerilerimizin ihtiyacı olan, sadece bugünü değil şehrimizin geleceğine yönelik planlamaları içeren bu muhteşem projelerimizin Manisa’mıza balkı hayır olmasını diliyorum. Gösterdiğiniz teveccühle bizleri 2009 yılında bu makamlara seçtiniz. Bizler dahi Manisa’mız amacıyla, bu sunturlu şehirde etkili tüm vatandaşlarımız üzere çalışıyoruz ve çalışmaya dahi devam edeceğiz. Siyasal elem gütmeden, siyasal şova izin vermeden ve alt bölüm yapmadan; ‘kendimizi fikren değil’, ‘kentimizi düşünerek’ çalışıyoruz. Zira biz, Ulusalcı Cereyan Partisi Umumi Başkanımız Sayın Büyüklük Bahçeli’nin ‘önce ülkem ve milletim’ ilkesini kendimize nişan edindik” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı Manisa’üstelik ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren Başbuğ Ergün, “Sizlerin önderliğinde dirim standartları daha kaslı ve henüz yaşanabilir tıpkısı Manisa kurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu süreçte bizlere sağladığınız destekler zımnında ilkin kızıl şahsınız görünmek amacıyla, Ulusçu Debi Partisi Umumi Başkanımız Sayın Heybet Bahçeli’ye, tekmil bakanlarımıza, Cumhur İttifakı milletvekillerimize, şehrimize katkıda mevcut, taş konusunda taş koyan herkese hemşerilerim adına teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – MANİSA

Share: