Komutan Altay: “Pakistan halkının değme antlaşma yanındayız”

Konya Büyükşehir Belediyesi, model kaymakamlık belediyeleri ve Konya Tecim Borsası işbirliğinde Konya’dan 10 tır Pakistan’birlikte yaşanan hâkim felaketinin yaralarını görmek için yola çıktı.

Pakistan’de yaşanan başat felaketine Konya de umursamayan kalmadı. Konya Büyükşehir Belediyesi ile Karatay, Garaz ve Selçuklu belediyeleri ve Konya Ticaret Borsası işbirliğinde hazırlanan 10 yardım tırı, Pakistan’daki başat bölgesine akıntı etti.

Konya Büyükşehir Şehremini Erek İbrahim Altay, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyaç duyan herkese destek olmanın önemine ilgi çekerek, “Cumhurbaşkanımız Recep Ayıplama Erdoğan’ın talimatı sonrası mail tarihinin bildirme balaban sel felaketini ateş parçası Pakistan’a arsıulusal yardım seferberliğine Konya olarak ulama sağlıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Dost ve ahi Pakistan halkını bu tahakküm gününde bekâr bırakmadıklarını belirten Başbuğ Altay, “Pakistan’birlikte yaşanan hâkim felaketi sonrası bildirme büyük arkalama eli Türkiye’den uzandı. Kamu, özel kuruluşlar ve vatandaşlarımız selden nazik kötülük gören Pakistan halkına serbest olmadıklarını gösterdi. Biz bile Konya’daki form ilçe belediyeleri ve Ticaret Borsa’mızla ile gelişigüzel 5 bin adet gıda kolisinden oluşan 3 tır ile Konya Büyükşehir yerine Kulu’daki 800 dekarlık arazimizde ektiğimiz ekmeklik buğdaydan elde ettiğimiz 150 tonluk unu 7 tırla Pakistan’a gönderdik. Unlarımız ve besin kolilerimizle toplam 10 tır Pakistanlı kardeşlerimizin yaralarını gidermek üzere yardım sağlayacak inşallah. Konya kendisine gerekseme berenarı üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Pakistan halkına Konyalı hemşehrilerimizin önceki olsun dileklerini iletiyorum. Konya kendisine, Türkiye olarak değme zaman yanlarındayız. Tanrı böyle felaketlerden hepimizi korusun” ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, afet sonrası Pakistan halkına desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür etti. – KONYA

Share: