Kocaeli haberleri | Taşmak depreminin 23. yılında AFAD gönüllüleri anma etkinliğinde buluştu

Diyarbakır İl AFAD Müdürlüğü bünyesindeki AFAD gönüllüleri, 17 Ağustos 1999’da yaşanan Kocaeli Azmak depremi ihtifal programına katılmak amacıyla Türkiye’nin AFAD gönüllüleriyle Kocaeli Gölcük’te depremin form üssünde buluştu.

Merkez üssü Kocaeli’nin Taşmak ilçesi olan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden 23 yıl geçti. Depremin yıldönümü cihetiyle anma programı düzenlendi. Izlence hezel yürüyüşü ile başladı. Kur’an’ı Eli Açık tilaveti ve deprem şehitleri için dualar ile bitmeme etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yardımcıları İsmail Çataklı, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Hasbilik ve Farkındalık Kat Başkanı Nalan Işıklı, AFAD gönüllüleri, koordinatörler ve sivil sosyete kuruluşları (STK) katıldı.

Anma programına katılmak üzere bölgede koordinatör memleket Müdürlüğü olan Diyarbakır İl AFAD Müdürlüğü yanı sıra 9 ilin gönüllülerini alarak bünyesindeki gönüllüleri temsilen Fahri koordinatörü Emrah Uyanık, AFAD gönüllüsü Mehmet Turgut Tayuzak ve Bilal Çelikten ihtifal programına katıldı. Bu ülkenin arz etraflı gecesinin 17 Ağustos 1999’da yaşandığını tabir fail Tayuzak, “17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde, böyle ayrımsız acının ülkemizde ve dünyada bire bir daha yaşanmamasını murat ediyor, depremde kaybettiğimiz sarsıntı şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu yolda beraber yürüdüğümüz ve bizi destekleyen İl Müdürümüz İlamı Çakmak’a ve Kıyamet ve evgin durumlarda desteklerini sakim etmeyen paydaş kurumlara minnettarız” dedi. – DİYARBAKIR

Share: