Kocaeli evcil haberleri… Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli foto

Kocaeli’de gerçekleşen bire bir etkinlikte İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu’na düşündürücü bire bir fotoğraf bergüzar edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı ilk çeken cebe arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri kare, duyar anlara görüntü oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) vasıtasıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu birlikte katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Bulut aracılığıyla Veysal Tipioğlu’na dürü edilen çerçeveletilmiş fotoğraf duyarlı anlara fon oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda uğraş eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve zırh arkadaşlarının fotoğrafı namına ihsan edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’üstelik Bursa’nın kurtuluşunda o günkü belediye binasına girip, askeri karargaha geçmiş bayrağı çeken ekibin içerisinde düz aldığı öğrenildi.

“Hakeza bire bir dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkısı posta elan çekicilik duydum”

Çok duygulandığını ve gururlandığını tamlayan Kocaeli İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çok mutlu edip haddinden fazla manalı bir fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut saygıdeğer hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Eren Türk milletinin bilcümle ailelerinin fertlerinde vatan, ulus, öncü ve yiğitlik türküleri tüter. Vatan, kavim, sancak için şahitlik şerbetini içen aslanların olduğu tıpkı ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu ki böyle bir milletin evladı olduğuma, bir yol elan kurum duydum. Kanlarıyla eren bayrağımızı sancak eden, topraklarımızı vatan işleyen eren şehitlerimizi tıpkısı misil daha huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin seçme zamandan daha çok birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi severek beraber namına ülkeye, millete, bayrağa harıldamak gerekliliğini tabir ediyorum. Kocaeli Inanma Müdürlüğü birlikte bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, duygusal, para ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında tek fedakarlıktan kaçınmadan muttasıl ermiş Kocaelililerin emrindedir. Hakeza bir dedenin de torunu, evladı olmaktan tıpkısı kez elan alım duydum. Bilcümle şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. – KOCAELİ

Share: