Kırıkkale’de bin metrelik Türk bayrağıyla Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Yahşihan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı zımnında kestirmece 1000 metrelik Türk bayrağıyla reviş düzenlendi.

Kaymakamlık ve şehremaneti marifetiyle planlı tebrik kartı kapsamında, Ilçebay Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Reisi Osman Türkyılmaz, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Dünya Yoğurtçu ve öğrencileri, üniversite öğrencileri ile vatandaşlar Yenişehir Mahallesi Celal Bahçeli Bulvarı’nda tıpkı araya geldi.

Uzunoğlu, Türkyılmaz ve beraberindekiler, arkası sıra Kırıkkale Balkanlar Bandosu’nun seslendirdiği marşlar ve tahminî 1000 metrelik Türk bayrağıyla 4 kilometrelik parkuru geçerek kaymakamlık merkezine büyüklüğünde yürüdü.

Ilçebay Uzunoğlu, yürüyüşte açılan Türk bayrağının Bursa’dahi özel adına üretildiğini belirterek, bundan sonraki törenlerde dahi bu bayrağı kullanacaklarını söyledi.

Cumhuriyetin fakat gençlerle güzel olduğunu kaydeden Uzunoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Nazik Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Cumhuriyeti tığ kurduk, onu yükseltecek ve ilerletecek sizlersiniz” sözünü anımsatarak, Cumhuriyetin 100, 200 ve 300. yılını gençlerle kutlayacaklarını dile getirdi.

Belediye Reisi Türkyılmaz üstelik emeği geçenlere teşekkürname ederek, Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı.

Kutlamalar, belediyenin çorba ikramı ve tıngır fişek gösterisinin ardından sona erdi.

Share: