Kılıçdaroğlu, ABD’de Yarın Mıt ve Harvard Üniversitesi’ni Konuşma Edecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İkinci Çağ buluşmaları kapsamında ABD’üstelik yarın geçmiş kendisine MITOS ve Harvard Üniversitesi’ne gidiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İkinci yüzyıl Vizyonu çerçevesinde yapacağı ziyaretler kapsamında erte ilk kendisine Boston’a gidiyor. Kılıçdaroğlu, Boston’bile MIT ve Harvard Üniversitesi’nde akademisyenler ve öğrencilerle buluşacak.

Bugün öğleden bilahare İstanbul’dan Boston’a CHP heyeti ile birlikte cereyan edecek olan Kılıçdaroğlu, 10 Ekim Pazartesi periyot süresince MITOS ve Harvard üniversitelerini müzakere edecek. Burada akademisyenler ve öğrencilerle bir araya ati.

Kılıçdaroğlu burada Canan Dağdeviren ve Dr. Şehir Larson’ın dışında öğrencilerle bile görüşecek. Antrparantez Koch Amansız Hastalık Enstitüsü’nde ayrımsız tetkik turu yapacak olan Kılıçdaroğlu, Dr. Bob Langer ve Dr. Bilgili Kader ile bile görüşecek. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin özen çeken duraklarından birisi üstelik MITOS’deki Nano Turu olacak. Burada Türk akademisyenler Dr. Mehmet Toner ve Dr. Gökhan Hotamışlıgil ile bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu, akşam yemeğinde da akademisyenlerle buluşacak.

CHP Lideri, Salı günü ise Prof. Joel Shulman ile görüşecek.

ABD ziyaretinin İkinci Çağ vizyonunun sadece önce durağı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Ömer Topsakal geçmiş yaptığı açıklamada, bu ziyaretlerin dünyanın başka kentlerine yapılacak ziyaretlerle bitmeme edeceğini duyurmuştu. Yapılan açıklama şöyle:

“Balaban kavrayış yolculuğu, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kullanılmamış soy sop enfrastrüktür, kullanılmamış zürriyet beceriler, bakir döl mal ve teknolojilere ulaşmasını havi programın parçasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılının vizyonudur. Bu nazik kavrayış, ülkenin umudunu ferasetsiz kazandıracak ve bu soylu erki fetret dönemine birlikte sonuç verecektir. Ortaya konan ve incelikli aynı mücahede ürünü olan vizyon, dünyada ve ülkemizde süren adaletsizliğe alın insanlığın kuma vicdani itirazını de içine kayran aynı refaha ulaşma planıdır. Bu doğrultuda insanlığın ortak değerleri ile teknolojik ve ilmî gelişmelerine müteveccih rey alışverişinde bulunulacaktır.

ABD, bu uyanıklık yolculuğunun vakit kaybetmeden önce durağıdır. Dünyadaki kullanılmamış duraklarıyla bitmeme edecek ve tamamlanmasını peşinden ülkemizde tekmil detaylarıyla zar edilecektir. Umumi Başkanımız Sn. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun büyük anlayış yolculuğu sırasında yapacağı cemi seyahatler boyunca basın mensupları ve milletimiz bütün şeffaflıkla bilgilendirilecektir.”

Kılıçdaroğlu ile gelişigüzel ABD’ye revan CHP heyetinde; Genel Başbuğ Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Umumi Kâtip Selin Sayek Böke, İstanbul Mebus Yunus Emre ve Genel Komutan Başdanışmanı Hacer Foggo birlikte kayran alıyor.

Share: