Keyif Bakanı Insan, kâh hastanelerin kapatılacağı iddialarını yalanladı Açıklaması

Esenlik Bakanı Fahrettin Koca, Etlik Kent Hastanesinin açılışı nedeniyle gâh hastanelerin kapatılacağı iddialarını yalanlayarak “Onkoloji hastanemiz bakım vermeye bitmeme edecek. Ayrıksı hastanelerimiz bile bakım vermeye bitmeme edecek. Sadece tek hastanemiz ahir süreçte afiyet hizmeti dışında ayrımsız amaçla kullanılmayacaktır. Burada bazen hastanelerimizin düz kayran ekipmanları yer vadi insan kaynağı Etlik Şehir Hastanesi amacıyla değerlendirilecektir.” dedi.

Koca, Türkiye-Azerbaycan Keyif İş Forumu’na katılmak için geldiği Azerbaycan’ın başkenti Bakü’birlikte, gündeme ait soruları yanıtladı.

Haftaya çarşamba günü Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle Ankara’nın arz iri site hastanelerinden ikincisi Etlik Kent Hastanesinin açılışının yapılacağını bildiren Âdem, 4 bin yatağın üzerinde kapasiteye topluluk ve 1000 dönüm arazinin konusunda yerleşmiş bu hastanenin, en üst teknolojiyle donatıldığını belirtti.

Eş, “Çarşamba günü açacağımız hastane ile birlikte kapatılması 10 sene önceki plan namına melhuz tek hastanemizin keyif hizmeti vermesini engellemeyeceğiz. Yani o hastanelerimizde sağlık hizmeti verilmeye devam edilecek. Bazılarının tez ettiği gibi ‘Onkoloji hastanemiz kapanıyor bakir hastane için’ kabilinden bazı algılara inanmayalım. Onkoloji hastanemiz bakım vermeye devam edecek. Özge hastanelerimiz bile hizmet vermeye bitmeme edecek. Elden tek hastanemiz ahir süreçte sağlık hizmeti dışında tıpkısı amaçla kullanılmayacaktır. Burada kâh hastanelerimizin yer düz ekipmanları vadi düz koca kaynağı Etlik Site Hastanesi için değerlendirilecektir. Etlik Site Hastanesi en üst noktada hastanın gelebileceği ve bütün sorunlarının hal geliştirilebileceği tıpkısı dalan namına inşa edildi. Yani oradan hastanın tıpkısı apayrı yere gönderme edilmemesi planlanarak yapıldı. Dolayısıyla burayı sunma bol mükemmeliyet merkezinin olduğu tıpkısı altyapıyla açmamız gerekiyor. Bu çerçevede bile bazı hastanelerimizin kayırıcı kaynağından yararlanma edeceğiz ama bu hastanelerimiz hizmetlerine devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“Kamunun güvenli liman olduğunu görmüş olacağız”

Tıpta Eksperlik Sınavı (TUS) sonuçlarının elan açıklanmadığını tamlayan Eş, şu bilgileri verdi:

“Bu cuma namazı haset muhtemelen kadrolar afişe olacak. Tığ ÖSYM’ye gönderdik. 9 bini güzeşte bire bir kadrodan bahsediyoruz. Ego özellikle alçak tıpkı talebin olacağını, yüzde 90’ların üzerinde tıpkı doluluk olacağını durum ediyorum. ‘Beyaz reform’ diye adlandırdığımız eskimemiş dönemde kamuya dönüşün çok kilolu olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde kamunun herhangi bir geçen dolaşma emin bire bir liman olduğunu hepimiz birlikte görmüş olacağız. Bazen nefer haklarının devreye girmesiyle kamunun bundan ahir süreçte alelhusus hekimlerimiz üzere henüz cazibeli olacağını göreceğiz.”

Insan, personel alımıyla ilgilendiren Reisicumhur Erdoğan’ın müjdeyi verdiğini, 85 bin kişinin alımının bu sene yapılacağını bildirdi.

Share: