Kendilerini kargo çalışanı adına tanıtan dolandırıcılar, 80 yaşındaki kadına 3 milyon teklik senet imzalattılar

Kadıköy’bile zihayat tekaüt sayman Sevil Özer’e, Tekirdağ’birlikte yazlığındayken bir telefon geldi. Kargocu olduğunu belirten emanet, Kadıköy’deki adresinde kimseyi bulamadığını, elindeki evrakın oylumlu olduğunu, kesin doğrulama etmeleri gerektiğini söyleyerek, “Adresinizi verin, gelip teyit edeyim” dedi. Özer dahi yazlığının adresini verdi.

BİR AY SONRA İCRA KARARI GELDİ

Tekirdağ’daki yazlığa gelen tıpkı kişi, içre broşürler ve gazete parçaları olan zarfı Sevil Özer’e vererek, elindeki evraka üstelik imza attırdı. Buğulanmış karı zarfın içinden sâdır broşürleri görünce şüphelendi fakat, dolandırıldığını düşünmedi. Özer’in evine benzeri ay bilahare aynı yürütme kararı gönderildi. İcra takibi zımnında bankadaki parasına ve yaşadığı eve tedbir konan Özer, kendisini dolandıranlar hakkında savcılığa yanlışlık duyurusunda bulundu.

GELEN TELEFONLA DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Dolandırıcıların kendisi kabil buğulu insanları hedef aldığını söyleyen Özer, “Yazlık evdeyken aradılar, ‘Aynı kargo var, PTT’den büyük ayrımsız evrak var, iletmemiz lazım’ dedi. Ego da ‘İstanbul’de değilim, yazlıktayım’ diye cevap verdim. Yazlığa birlikte gelebileceklerini, evrakı bana vermeleri gerektiğini söyledi. Tıpkı ya bile iki çevrim sonra geldi, kargonuz bu dedi, elime verdi. Ondan bilahare defteri üstelik verdi. O deftere imza attım ben. Açtım kargoyu, içinden ilanlar, broşürler çıkınca, ‘Oğlum sen bunun amacıyla mi bu büyüklüğünde yolu geldin. İçinde hiçbir özdek bulunmayan. Sen beni aldatmış olmayasın’ dedim. O üstelik, ‘Yok teyze bizde öyle’ dedi. Kardeşim vefat etmişti, onun seneyi devriyesini yaptık, sair kardeşlerimle. Tığ seyahate çıktık. Aynı kamer bilahare bana bire bir telefon geldi. Sevil Özer misiniz diyerek sordular. Ondan bilahare da ‘Siz şu şahsı tanıyor musunuz’ dedi. Ben tanımıyorum deyince, ‘Siz ondan vecibe almışsınız’ dedi. Kimseden borç almadığımı söyledim. Telefondaki sevimli, ‘Ego icrada çalışıyorum. Bana az buçuk abus geldi bu yürütme kağıtları, burhan dedi. Onun üzere sizi aradım, uyarmak için’ dedi. Ego dolandırıldım diye niteleyerek gürültüyle bağırdım. Çabukça kalktık İstanbul’a geldik. Yanlışlık duyurusunda bulunduk” diyerek konuştu.

“BENİM GİBİ YAŞLI İNSANLARI KANDIRIYORLAR”

Suçluların yakalanmasını istediğini söyleyen Sevil Özer, “Ben dolandırıldım. Bana kargo diye belgit imzalattılar. Belgit olduğunu bilmiyordum, kargo defterine imza attım. Azamet büyüklerimiz görsün. Benim kabil buğulanmış insanları kandırıyorlar hakeza. Gecem gündüzüme karıştı, aymazlık uyuyamıyorum, sökel olacağım. Bu bire bir çete, yakalansınlar. Lütfen savcılar, hakimler bunu duysun, bu çeteyi yakalasın. Beni bu mağduriyetten kurtarsınlar. Dolandırıldım ego. Yalnız bankadan maaşımı çekebiliyorum. Bankadaki paramı, evimi kullanamıyorum. Haddinden Fazla mağdurum, bana yardım etsinler” dedi.Share: