Kediyi vahşice fırında yakan sanık kendini savundu: Görüntülerdeki benim ama ego değilim

Malatya 11. Esas Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya ‘Bir ocak hayvanı veya yerli hayvanı isteyerek öldürme’ suçundan tutuklu bulunan sanık Barış Boztepe, cezaevinden Curcunalı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada hareket yeri sahibi ile Battalgazi İlçe Ekincilik ve Orman Müdürlüğü yetkilileri de amade bulundu.

“İZLEDİĞİM KADARIYLA KEDİYİ YAKAN BENİM

Boztepe, mahkemedeki savunmasında, “Görüntüyü izlediğim kadarıyla olayı yapan benim. Kendimde değildim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Elan önceki merhem kullanmamıştım, cezaevinde geceleri uyuyamadığım için derman tedavisi alıyorum. Görüntüdeki benim amma ben değilim. Bunu bozukluk ve ne yaptığımı ben de sorguluyorum. O dakika kendimde değildim. O hatırat hatırlamıyorum” dedi.

Sürekli dükkanın önünde gezen kediyi kendilerinin dahi beslediğini bildirme eden Boztepe, kendisini şöyle savundu: “Pisik dükkana bile girip çıkıyordu on paralık dokunmadım. Kediyi besliyorduk, ego birlikte kayıt ve süt veriyordum. Vicdanen pişmanım. Karşınıza böyle bakımsız benzeri şekilde çıktığım için affınıza sığınıyorum. Yaptığım berduş benzeri özdek. Pişman olsam de elimden gelen tıpkısı öz namevcut. Bari olmasaydı. Bunun tıpkı elan yaşanmaması üzere tedavi kaldırmak istiyorum. Herkesten bozukluk diliyorum.”

“GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİĞİMİZDE ŞOK ODUK”

İşletme sahibi ise mahkemedeki beyanında, “Hazar’ın tedavi görüp, topluma kazandırılmasını istiyoruz. rastgele şikayetimiz yoktur. Kapıda 3 aydır beslediğimiz bir çıkmaz kedisiydi. Olaydan bire bir ay geçmiş işe başlamıştı, kendisi üstelik kediye aşındırmak ve benzin veriyordu. Hakeza benzeri yavru değildi. Görüntüleri izlediğimizde alişilmadik olduk. Toplumun zarara uğramaması için kendisini polise şikayet ettik. Barış’ın esas ve babası ayrı yaşıyor. Babasından takat görmüş. Kendisi hürmetli, düzgün ve koca benzeri yavru” ifadelerine saha verdi.

Olaydan sonra fırınla ilişkin zıt düşüncelerin olduğunu belirten işyeri sahibi, “Fırını daima değiştirdik. Değişiklikler ve restorasyon çalışmaları yaptık” dedi.

TUTUKLULUĞUNA BITMEME EDİLECEK

Sanık karşı şikayetçi olan Battalgazi İlçe Ekincilik ve Orman Müdürlüğü yerine duruşmaya katılan baytar doktor ise kurumun sanıktan şikayetçi olduğunu rapor etti. Çekicilik avukatı üstelik sanıktan şikayetçi olduklarını ve beyanlarını kabul etmediklerini belirterek, sanığın cezalandırılmasını kâm etti. Duruşma heyeti, duruşmada daha sonraları argüman makamının taleplerini dinledi. Mahkeme savcısı, sanığın mevkufiyet halinin devamını murat etti. Murafaa heyeti, olayla ilişkin gâh raporların beklenmesine ve sanığın mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: