Kayapınar Belediyesinden vatandaşlara spor alanında destek

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi, sporu yaygınlaştırmak için ilçede akıllıca spor alanları kâin sitelere müteveccih “spor herhangi bir yerde” projesini düzenledi.

Kayapınar Belediyesi, sporu yaygınlaştırmak ve özellikle Kayapınarlı gençler kalkışmak üzere parçalanmamış vatandaşların spor yapmalarını temin etmek üzere “spor seçkin yerde” ünlü projeyi hayata geçirdi.

Proje çerçevesinde, akla yatkın spor alanları bulunan Kayapınar ilçe sınırları içerisindeki 8 bin nüfuslu sitelere ehlihibre öğretmenler nezaretinde ayak topu, basket, tenis, uçan top, satranç ve plates kursları ücretsiz kendisine verildi. İhtiyaç halinde yeni ve farklı spor kurslarının açılabileceği bildirildi.

Kayapınar Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Arif Karaman, “Spor Seçkin yerde” proje etkinliklerinin startının verildiği siteyi müzakere etti. ara sıra gençlerle birlikte spor yapan Karaman, projenin kıvrak olmasını diledi.

Karaman, şu dakika altyapısına çalışılan projenin literatür haddinden fazla elan büyüyeceğinin altını çizerek, “Uzman öğretmenlerimiz ile alay malay sitelerin yetişek amacıyla ihtiyaç duyduğu spor malzemelerini üstelik imkanlarımız ölçüsünde ödül ediyoruz. Spor dostu Kayapınar Belediyesi namına kent sakinlerimizin dimdik efrat olmaları, spor yapmaları ve canlı kalmaları için başlatılan projenin kılıklı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Spor gelişigüzel yerde projesi ile ehlihibre eğitmenlerden terbiye kayran çoluk çocuk ve site sakinleri, kursların uyumlu geçtiğini ve demet duydukları spor ile ait kurs almaktan memnuniyet duyduklarını rapor ederek ücretsiz tıpkı şekilde yetişek ve gereç desteği sunan Ilçebay Karaman’a teşekkür etti. – DİYARBAKIR

Share: