Karı polisler ve Kızılay personeli ihtiyaç sahiplerine kışlık kayıt hazırladı

Bolu’da karı polisler ve Kızılay personeli, gerekseme sahibi ailelerin şita mevsiminde tüketebilmesi için tarhana çorbası ve erişte yaptı.

Türk Kızılay Bolu Şubesi Kadın Teşkilatı ile Polis Güçleri Eşleri Derneği Bolu Şubesi üyeleri ve avrat polis güçleri memurları, ihtiyaç sahiplerinin kışlık eşya gereksinimlerinin karşılanması amacıyla proje başlattı.

Proje kapsamında Kızılayın karı teşkilatı eliyle ailelere lağvolmak üzere kışlık tarhana çorbası ve erişte istihzar kararı alındı.

İl Güven Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Şiddetli Aksoy’un başkanlığını yaptığı Polis Güçleri Eşleri Derneği Bolu Şubesi da projeye destek verdi.

Kızılay Bolu Şubesi Eş Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan’ın İhsaniye Mahallesi’nde bulunan evinin bahçesinde tıpkı araya mevrut Kızılay ekipleri, polis güçleri eşleri ve eş polisler, tarhana hamuru açarak güneşte kurumaya bıraktı, erişte yaptı.

Tarhana ve erişteler, çocuklular ilkin koyulmak için ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

“Tarhana ve erişteye sevgimizi kattık”

Ünsal Toylan, gazetecilere, Kızılayın gerekseme sahiplerinin yanında olmaya bitmeme ettiğini söyledi.

Proje kapsamında hazırladıkları tarhana çorbası ve erişteye sevgilerini kattıklarını belirten Toylan, “Etkinliği itimat personelimizle birlikte yaptık. Bunları ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız.” dedi.

Dinamit Aksoy bile herkesin hem maddi hem manevi Kızılayın birlikte olması gerektiğini vurgulayarak, “Bolu Kızılay teşkilatı çok fedakar insanlardan oluşan tıpkı takım. Biz birlikte seçkin zaman hem personelimizle hem üstelik polis eşlerimizle yanlarında olduğumuzu ifade ettik. Bundan sonraki gelişigüzel etkinliklerinde içtenlikle yanlarında olmayı istiyoruz.” diyerek konuştu.Share: