Karesi Belediyesi’nden Galebe Konseri

Karesi Belediyesi, Büyük Galibiyet’in 100. yılı kutlamaları dahilinde Balıkesirli Sanatkâr Ulvi Şimşekli Fener’ı Karesili vatandaşlarla buluşturdu. Çakar, Alplık Türküleri ile coşkuya eşlik etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Türk tarihinin en makro dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı’nı zafere götüren Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Yer Muharebesi’nin 100. sene dönümü kutlamaları dahilinde Karesi Belediyesi konser düzenledi. Balıkesirli TRT Sanatçısı Yüksek Şimşekli Fener, Yiğitlik Türküleri ile 1. Sakarya Mahallesi’nde bulunan Spor Makat Tesisleri’nde vatandaşlarla buluştu. Karesi Şehremini Dinçer özellikle tutmak amacıyla çok sayıda vatandaşın dinlediği konser saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Yüzlerce vatandaşın dinlediği konserde artist Şimşekli Fener kabil TRT Laf Müziği Sanatçısı eşi Iştiyak Şafak Çakar’da iki zerre seslendirerek coşkuya vasıf kattı. Dinleti böylelikle Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, sanatçılara çiçek ve tabela dürü ederken, vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. – BALIKESİR

Share: