Karapınar’da gençlerin yetiştirdiği göveri ve meyveler ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

Karapınar Belediyesi desteğiyle Karapınar Cahillik Merkezindeki fahri çoluk çocuk aracılığıyla yetiştirilen sebze ve meyveler gerekseme sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Kıran, Reşadiye Mahallesi’ndeki Hedef Mumcu Parkı’ndaki “Doğayla Umum Ele Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum” projesi kapsamında yetiştirilen sebze ve meyveleri çokluk programında, gençlerin tarımla çöz içe olmasını önemsediklerini söyledi.

Gençlerin ürettiklerini ihtiyaç sahipleriyle paylaşmasının takdir edildiğini tamlayan Kıyı, “Karapınar Belediyesi adına tığ bile müstelzim desteği verdik. Bu projenin parçalanmamış Türkiye’ye eş olmasını dilek ediyorum. Projede emeği sabık herkese ve hele fahri gençlerimize çok teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Erek ise “Gençlerimizle haddinden fazla güzelce tıpkı aranjman ayırmak için ayrımsız araya geldik. Tüylerimizi diken diken eden domuzuna bir projeyi hayata geçirdik. Belediyemiz ve Gençlik Merkezimiz bu alanda haddinden fazla sayıda im üretiyor. Üretilen mahsulat toplumumuzda dezavantajlı kesimlerimizde mevcut halkımıza ücretsiz olarak sunuluyor.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında yetiştirilen kabak, domates, biber, patlıcan, kavun, karpuz kabilinden ürünlerden oluşan 3 titrem göveri ve sonuç Karapınar’daki gerekseme sahipleri ve Konya’da bulunan Birlik Evleri ile aşevlerine dağıtıldı.

Share: