Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kadem yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci basamak yarışları, Kalaba’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu vasıtasıyla Fatsa Off-Road Spor Kulübünün ocak sahipliğinde Vakıflar Mahallesi’nde oluşturulan parkurda planlı yarışlarda 24 kadro uğraş etti.

Ordu Valiliği, Kalaba Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç ayrımlı etapta kıyasıya yarıştı.

Bazı sürücülerin print anlar yaşadığı parkurda, arızalanan araçlar birlikte aksiyon makinesiyle düz dışına çekildi.

Vatandaşların bağlam gösterdiği etkinliği, Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Büyükler de izlem etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların haddinden fazla iyicene geçtiğini ve seyircilerin de afiyet aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini faziletli bir spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini erdemli olduğu amacıyla kendimizi bazı bazı arama edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, cumbalak atanlar var amma gayet keyifli. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın erdemli olduğunu vurgulayarak, “Havaların dahi güzel olması dolayısıyla bir nice diyar ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların bile seyircileri var. O nedenle gayet pir ve coşkulu geçen yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 konkur aracımız, 48 sporcumuz var. 15 ülke ve ilçeden ortaklık var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a kadar sporcularımız var. Domuzuna ve coşkulu tıpkısı yarış yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: