Kapadokya’da kayadan oyma oteldeki “Prenses Diana odası” bandaj görüyor

Nevşehir’birlikte kayadan oyma bire bir otelde, Prenses Diana’nın isminin verildiği ve içerisindeki havuzda mozaikten mamul fotoğrafının bulunduğu nazar yerel ve ecnebi turistlerin ilgisini çekiyor.

Şehir merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Bakarak kasabasında yaklaşık 2 sene geçmiş hizmete açılan ve tıpkı kısmı kayadan oyma olan 32 odalı otelin ayrımsız odasına Prenses Diana’nın ismi verildi.

Kapısında “Diana” bağlanmış odada, Prenses Diana’nın yağız elbiseyle fariğ fotoğrafının mozaiklerle işlendiği havuz bulunuyor.

Hill Otel Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş, Kapadokya bölgesinde kayadan oyma otellerin çokça geniş olduğunu söyledi.

Kendi odalarının diğerlerinden ayrımlı olduğunu vurgulayan Ertaş, “Bizim odalarımız elan serbest alana ve elan yüksek tavana ehil. Antrparantez temas odamızın dizaynı değişik.” dedi.

Odalardan birine Diana ismini vermesinin hikayesini bile anlatan Ertaş, “Diana’yı ölmeden önce birlikte basından takip etmeye çalışıyordum. Özgürlüğüne baskısız, alımlı, sunturlu bire bir kadındı. Aklık aynı kayırıcı olmasından dolayı onu sevdik. Bariz ve kesin oluşu, sergilediği tavırlar bu odaya ismini vermemizde etkin oldu. İyi bir insanın ismini otelimizdeki bir odaya vermiş olmaktan belde mutluyuz ve gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Ertaş, Diana odasının evcil ve ecnebi misafirler eliyle tercih edildiğini belirtti.

Odaya Diana ismini vermelerinin kendilerine ticari ayrımsız katkısı olduğunu aktaran Ertaş, şunları kaydetti:

“Ticari açıdan bakınca de ölümünün üzerinden çeyrek asır geçmesine rağmen isminden sık sık bahsedilen Diana’nın ismini vererek özen dercetmek istedik. Bunu dahi başardığımızı düşünüyorum. Bu oda yeryüzü çokça tercih edilen odalarımızdan birisi. Mevrut misafirimiz konsepti haddinden fazla beğeniyor. Doğrusu bu farklı nazar tasarımlarından çevre tercih ediliyoruz. Bizim otelimiz esasen turizm bölgesinde değil ancak sunduğumuz bu hizmetle doluluk oranlarımız sonsuz yüzdelik 80’lerin üstünde oluyor.”

Prenses Diana, İngiliz bulvar basınının daima takibi altında geçirdiği hayatını, 31 Ağustos 1997’üstelik Paris’te 36 yaşındayken paparazzilerin takibi sırasında tıpkısı tünelde geçirdiği trafik kazasında kaybetmişti.

Share: