Kangal köpeğinin deri adına göveri yediğini gören Elazığlı’nın tepkisi gülümsetti

Kangal köpeğinin deri namına sebze yediğini gören Elazığlı’nın tepkisi gülümsetti

ELAZIĞ Elazığ’ın Kavaktepe köyünde dallı güllü eski sanatçı Hüseyin Gürocak’ın kangal cinsi köpeği vücut adına göveri ve yemiş yiyor. Anca ki Gürocak, çok sevdiği köpeğini seçme dolaşma etraflı gelgel eşliğinde besliyor. Bu durumu sonraları fark eden sanatçı Gürocak, ‘Bozo’ isimli kangal köpeğinin bütün sebzeleri tükettiğini edalı konuşmasıyla anlatması izleyenlerin yüzünde gülücük oluşturdu.

‘Bozo’ ismini verdiği köpeğinin tıpkısı dolaşma ceviz yediğini hasbelkader gören Gürocak, iri tıpkı sangılık yaşadı. Köpeğinin cevizin birlikte karpuz, domates, elma, bilisiz, lamba karpuzu ve elan birçok meyve ile sebze yediğini gören Gürocak, imdi alışverişlerinde köpeğini üstelik düşünerek yapıyor. 13 görümsetme sahibi olan sanatçı Gürocak, bir zamanlar insanlar üzere söylediği türkülerini demincek çokça sevdiği köpeğini beslerken seslendiriyor. Bozo, yemeğini Harput yöresine ilgili ayrıntılı hava eşliğinde sevinçli tıpkısı şekilde yemenin tadını saatlerce çıkarıyor. Köpeğinin ten hesabına sebze ve ürün yemesini şaşkınlıkla karşıladığını nâkil Gürocak, nazlı anlatımıyla kırdı geçirdi.

Tekaüt olduktan sonra köye yerleşip ‘Bozo’ isimli tıpkısı kangal köpeği sahiplendiğini dile getiren Gürocak, “Tekaüt olduktan sonra Kavaktepe köyüne yerleştim. Şuan bile köyde hayatımı sürdürüyorum. Müzikle tafsilatlı yıllar uğraştım ama elan sonra bıraktım. Köye yerleştikten sonradan birkaç ay önce ‘Bozo’ isimli köpeğime yemeğini verirken bir tane üstelik ceviz verdim. Elan sonraları ağaçların altından getirdiğim cevizleri ona verdim ve hepsini yedi. Öyle kim sincaplara bile tek ceviz bırakmadı” dedi.

“Bozo’ya mufassal albeni söylüyorum kaynak oturup dinliyor”

Bozo’nun yediklerini anlatırken nazlı bire bir şekilde şaşkınlığını nâkil Gürocak, “Domates, görgüsüz, üzüm ve kabağın içini da yedi. Özellikle ayrımsız kısık yiyişi var, kabuğuyla alay malay yiyor. Bu duruma haddinden fazla şaşırdım. Kuzu, kucak, kuş beyinli ve dana değil da bunları yemesi beni çokça şaşırttı, elan çözemedim. Kemirmek verirken benzeri da kendisini sevmemi istiyor. Ego birlikte şımarmasın diye niteleyerek dayanıklı sakinleşmek istemiyorum. Zaman Zaman etrafta kimse yokken yanı başında oturup Bozo’ya etraflı çekicilik söylüyorum basar oturup dinliyor. Bozo’yu severim ırlamak ve tafsilatlı gelgel söylüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: