Kandıra’da sportif kabiliyet taramasıyla keşfedilen dallar antrenmanlara başladı

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde “Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı” kapsamında 1250 hayat arasından seçilen 40 mektepli antrenmanlara başladı.

Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce 13 çalıştırıcı eliyle 3, 4 ve 5. dershane öğrencileri arasından sportif yeteneği mevcut 40 güç belirlendi.

Temel motorik özellikleri imar etmek amacıyla antrenmanlara bağımlı tutulacak öğrenciler, eş güdüm, mekik, abra ve aksülamel testlerinin arkası sıra yatkın oldukları spor branşlarına yönlendirilecek.

Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Ercan Devir, AA muhabirine, ilçede sonuç yıllarda spor anlamında haddinden fazla mütenevvi etkinlikler gerçekleştirildiğini, Kandıra sporunun fena hâlde yere geldiğini anlattı.

Ragbi, güreş ve kolpo sörfünde çok kalburüstü takımlara cemaat olduklarını dile getiren Gün, “İlçemizi Türkiye’nin her köşesinde en gani şekilde temaşa ediyoruz. Bu çocuklarımız takımlarımızın madun yapısını oluşturacak. Spor geleceğimiz yerine daha da ümitliyiz. Gençlerimizi kabiliyetlerine göre yönlendirmek, spor adına çokça nazik başarıların gelmesine açacak olacak.” diyerek konuştu.

Share: