Kahramanmaraş olgun: Kahramanmaraş merkezli 3 ilde “POS tefeciliği” operasyonunda yakalanan 10 yaşama tutuklandı

??????? Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, POS cihazıyla tefecilik yaptıkları öne sürülen kişilere yönelik operasyonda gözaltına alınan 27 şüpheliden 10’u tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, “POS tefeciliği”ne müteveccih Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde yürüttüğü çalışmalarda Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te gözaltına alınan şüphelilerden 13’ü adliyeye gönderme edildi.

Zanlılardan 10’u gözcü hakimlikçe tutuklandı, 3’ü ise adli kontrol üzere erkin bırakıldı.

Kahramanmaraş Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, geri “POS tefeciliği”ne müteveccih Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik ameliyat düzenlemiş, 26 şüpheliyi yakalamıştı. Zanlıların ifadelerinden yola sâdır ekipler 1 kişiyi elan gözaltına almıştı.

Adreslerdeki aramalarda 8 POS cihazı, 68 senet, 5 çek, tahminî 145 bin teklik ile 12 bin dolar, 335 ekü, 53 kredi ve telekart, 7 CD, 10 borçlu ve namus borcu miktarlarının yazılı olduğu ajanda ve çokça sayıda sayısal materyal ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan zanlılardan 14’ü ifadelerinin arkası sıra müddeiumumilik talimatıyla erkin bırakılmıştı.

Share: