Kadıköy Belediyesi “Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu”Na Sülale Sahipliği Yapacak

Kadıköy Belediyesi, Danimarka ve Hollanda İstanbul Başkonsoloslukları ile Marmara Belediyeler Birliği ortaklığında 10 ekim pazartesi haset 09.00-17.15 saatleri arasında Düzlük Kadıköy’de gerçekleştirilecek olan “Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu”nda, uzmanlar yeşil ekonomiyi anlatırken mülki idare temsilcileri ile şehirlere yeşil finansman sağlayan fonların temsilcileri benzeri araya ati; yeşil finansmanla fonlanan benzer projeler incelenecek.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan “Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu”na Kadıköy Belediyesi karı sahipliği yapacak. “Yaşanabilir Şehirlerin Yolu Yeşilden Geçiyor: Yeşil Iktisat, Yeşil Finansman, Yeşil Envestisman” antetli etkinlikte 6yıl boyunca üzerinde çalışılan “Daha Değer Benzeri Şehre Akla Yatkın” raporunun sunumu bile yapılacak.

“DAHA EŞİT BİR ŞEHRE AKLA YATKIN”

Danimarka I·stanbul Bas¸konsolosu Thierry Hoppe, I·svec¸ I·stanbul Bas¸konsolosu Peter Ericson, Hollanda I·stanbul Bas¸konsolusu Arjen Uijterlinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Reisi Şerdil Denge Odabaşı ile yeşil ekonomi ve yeşil finansman üzerine dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda bilirkişi mihman katılacak.

İstanbul Büyükşehir Şehremini İmamoğlu, Kadıköy Belediye Reisi Odabaşı ve WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Ülke Direktörü Dr. Devir Cansız’ın küşat konuşmalarını yapacağı etkinlikte “Nordic Talks”, “İstanbul Parklet Projesi”, “Başarısız Karbon Binalar Ulusal ve Evcil Eylem Planı”, “Döngüsel Tutum”, “Döngüsel Şehirler”, “Yeşil Finsansman” antetli oturumlar gerçekleştirilecek.

Altı yıl süren bir projenin sonucunda hazırlanan ve şehirlerde çevreyi ve ekonomiyi iyileştirirken, kentsel hizmetlere adil erişimin elbet sağlanacağı ele alındığı “Henüz Karşılık Aynı Şehre Makul” başlıklı raporu ise WRI Ross Center for Sustainable Cities direktörü Dr. Robin King sunacak.

Share: